04.06.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
253, pašlaik vēro: 17.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaPārgaujas novadā uzsāk darbību pieci publiskā interneta piekļuves punkti

Ar Eiropas Savienības fonda atbalstu īstenots Pārgaujas novada pašvaldības projekts, kas paplašina publiskā interneta pieejamību Pārgaujas novadā. Projekta gaitā ir iekārtoti pieci jauni publiskā interneta piekļuves punkti (turpmāk tekstā PIPP). Tie izveidoti visās novada teritoriālajās vienībās – Straupes, Stalbes un Raiskuma pagastos:

1)      Stalbes pagastā - Rozulas tautas namā;

2)      Straupes pagastā Plācī - Straupes pagasta pārvaldes telpās;

3)      Raiskuma pagastā Ungurmuižā, Stalbes vidusskolas struktūrvienības telpās un Auciemmuižā.

Visos jaunizveidotajos PIPP ir nodrošināta bezvadu interneta pieejas zona. Tā izveidota tā, lai būtu ērta izmantojama gan telpās, gan ārpus tām, piemēram, Straupes pagasta pārvaldes ēkas pagalmā. Četri piekļuves punkti ir aprīkoti ar modernu datortehniku un multifunkcionālo iekārtu, kas ir pieejama iestādes vai atbildīgās personas darba laikā. Trijos PIPP ir nodrošināta piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Publiskās interneta pieejas punktus aicināts izmantot ikviens novada iedzīvotājs, kuram nepieciešams meklēt internetā nepieciešamo informāciju, lietot  valsts un pašvaldības pakalpojumus elektroniskā formātā,  internetbankas un e-pasta pakalpojumus, iegūt  informāciju izglītības, darba vai atpūtas nolūkā. Tādējādi pašvaldība veicinās Pārgaujas novada iedzīvotāju iekļaušanos sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un līdz ar to sekmēs dzīves kvalitātes paaugstināšanos visā teritorijā.

PIPP uzturēšanas izmaksas turpmāko piecu gadu laikā tiks segtas no pašvaldības budžeta. Apmeklētāju pienākums ir vien ievērot datoru, daudzfunkcionālo iekārtu un interneta izmantošanas noteikumus, kā arī veikt samaksu par dokumentu izdrukāšanu un kopēšanu pēc Pārgaujas novada domes apstiprināta izcenojuma. Visos PIPP ir iespējams izdrukāt un nokopēt A4 un A3 formāta dokumentus, gan melnbaltus, gan krāsainus.

Projekta īstenošanai izmantots Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, kas ir 85% no attiecināmo izmaksu summas. Pārējais līdzfinansējums nodrošināts no  pašvaldības un valsts budžeta. 

Rudīte Vasile
Projekta koordinatore
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv