24.08.2019, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma "Rozulas skola" izsole
  Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atklātu atkārtotu (otro) mutisku izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā.....
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
769, pašlaik vēro: 30.

Vai esat apmierināts/-a ar šīs vasaras laikapstākļiem?
» Sākumlapa„Uzņēmēj, sakārto papīrus!” – Uzņēmumu reģistrs aicina pieteikties Konsultāciju dienām

Lai veicinātu uzņēmēju aktivitāti, nodrošinot Komerclikumā noteikto prasību par dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu un pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro izpildi, Uzņēmumu reģistrs organizē Konsultāciju dienas Rīgā un reģionos. Pirmā Konsultāciju diena notiks jau 22.aprīlī visās Uzņēmumu reģistra reģionālajās nodaļās, un šādi pasākumi plānoti arī maijā un jūnijā.

Konsultācijas uzņēmējiem Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Saldū, Valmierā un Ventspilī.

Līdzšinējā uzņēmēju aktivitāte Komerclikumā noteikto prasību izpildē vērtējama kā nepietiekama, tāpēc tiek meklēti risinājumi, kā šo procesu uzņēmējiem atvieglot, izskaidrot un padarīt saprotamāku. Konsultāciju dienas Rīgā un reģionos ir vēl viena iespēja uzņēmējiem saņemt atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem, lai visi dokumenti atbilstu normatīvo aktu prasībām.

Pirmā Konsultāciju diena par dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu un pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro visās Uzņēmumu reģistra reģionālajās nodaļās notiks 22.aprīlī. Informāciju, kā pieteikties konsultācijām konkrētā nodaļā, aicinām skatīt interneta vietnē www.sakartopapirus.ur.gov.lv sadaļā „Tavs palīgs”. Saskaņā ar Komerclikumu dalībnieku reģistra pirmais nodalījums Uzņēmumu reģistrā jāiesniedz līdz 2015.gada 30.jūnijam, tāpēc Konsultāciju dienas reģionālajās nodaļās tiks organizētas arī maijā un jūnijā.

Statistikas dati liecina par nepietiekamu uzņēmēju aktivitāti prasību izpildē: augstākā aktivitāte Latgalē, zemākā - Vidzemē

Komerclikuma grozījumi, kas stājās spēkā 2013.gada 1.jūlijā, jeb, tā dēvētie, antireiderisma grozījumi, paredz, ka turpmāk SIA Uzņēmumu reģistrā jāiesniedz dalībnieku reģistra nodalījums, turklāt pirmajam dalībnieku reģistra nodalījumam jābūt iesniegtam līdz 2015.gada 30.jūnijam. Savukārt Komerclikuma grozījumi no 2014.gada 1.janvāra nosaka, ka SIA un akciju sabiedrībām (AS) līdz 2016.gada 30.jūnijam jāveic pamatkapitāla pārreģistrācija eiro. Statistikas dati uz 2015.gada 13.aprīli liecina, ka uzņēmēju aktivitāte vēl joprojām vērtējama kā nepietiekama – aktīvākie bijuši uzņēmēji Latgales reģionā, bet mazaktīvākie – Vidzemē.

Vidzemes plānošanas reģionā
dalībnieku reģistra nodalījumu Uzņēmumu reģistrā iesniegušas 1043 SIA jeb vien 16% no visām SIA, kurām šīs prasības ir saistošas. Dalībnieku reģistra nodalījums vēl jāiesniedz attiecīgi 5567 SIA. Savukārt pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro, kas ir jāveic gan SIA, gan AS, līdz 2015.gada 13.aprīlim veikušas 676 SIA un AS jeb 13% no visiem subjektiem, uz kuriem šīs prasības attiecas. Pamatkapitāla denominācija no latiem uz eiro vēl ir aktuāla 4396 SIA un AS.


Atvieglota prasību izpilde viena dalībnieka SIA
Domājot par uzņēmēju interesēm, Uzņēmumu reģistrs sadarbībā ar Tieslietu ministriju, izstrādāja grozījumus Komerclikumā, kurus 31.martā atbalstīja arī Ministru kabinets. Šie grozījumi paredz būtiski samazināt administratīvo slogu viena dalībnieka SIA jeb aptuveni 80% no visiem subjektiem, uz kuriem attiecināmas izmaiņas par pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro, vienlaikus atvieglojot arī Komerclikuma prasības saistībā ar dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu.

Informatīvā kampaņa „Uzņēmēj, sakārto papīrus!” kā atbalsts pārējiem uzņēmējiem
Lai gan grozījumi Komerclikumā atvieglos prasību izpildi aptuveni 80% uzņēmumu, ir jādomā par atbalstu tiem, kuriem šie grozījumi nav saistoši – norāda Uzņēmumu reģistra pārstāvji. Tieši tāpēc tika uzsākta informatīvā kampaņa „Uzņēmēj, sakārto papīrus!”, kuras mērķis ir ne tikai informēt uzņēmējus par aktuālajām prasībām, bet arī veidot izpratni par to nepieciešamību un sniegt atbalstu dokumentācijas sagatavošanā. Informāciju par kampaņas aktivitātēm aicināms skatīt www.sakartopapirus.ur.gov.lv.
Konsultācija noteikti jāpiesaka iepriekš, zvanot attiecīgajai reģionālajai nodaļai un vienojoties par konsultācijas laiku.
 1. Bauska  63927914
 2. Daugavpils 65428422
 3. Jēkabpils 65221600
 4. Liepāja 63425677
 5. Rēzekne 64622095
 6. Saldus 67031841
 7. Valmiera  64233708
 8. Ventspils  63628013
 9. Rīga  67031742; 29221790.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv