28.05.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
245, pašlaik vēro: 26.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaCēsu rajona lauku partnerības stratēģijas apspriešanā piedalās arī Raiskuma pagasta iedzīvotāji

14. aprīlī Auciemmuižā Raiskuma pagasta iedzīvotājus uz tikšanos aicināja Vidzemes Augstskolas Humanitāro, ekonomisko un sociālo pētījumu institūta (HESPI) pētnieces, lai diskutētu par Cēsu rajona lauku partnerības (CRLP) jauno stratēģiju nākamajam plānošanas periodam.

Raiskuma pagastu sanāksmē pārstāvēja zirgaudzētavas, ēdināšanas pakalpojumu, tūrisma, tirdzniecības, ražošanas nozaru uzņēmēji, pašvaldības pārstāvji un vietējās nevalstiskās organizācijas vadītāja, lai noskaidrotu šobrīd aktuālās problēmas, sadarbības un attīstības iespējas.

Cēsu rajona lauku partnerības pārstāve Dace Melgalve iepazīstināja klātesošos ar CRLP Vietējās attīstības stratēģijas attīstības virzieniem un LEADER projektu prioritārajām jomām. Nākamajā plānošanas posmā liels atbalsta finansējums paredzēts uzņēmējdarbībai – gan mājražotājiem, gan amatniekiem, gan cita veida uzņēmējiem. Atbalsts plānots arī tādām jomām kā lauksaimniecība, sabiedriskās aktivitātes, sociālo jautājumu risināšana un zivsaimniecība.

Sarunā NVO un uzņēmējdarbības pārstāvji atklāja grūtības, ar ko saskarās ikdienā, piemēram, Ministru Kabineta noteiktās prasības, kuras ir teju neiespējami izpildīt. Vairāki uzņēmēji ar gandarījumu atzina, ka viņiem ar pašvaldību izveidojusies ļoti laba sadarbība. Arī Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents norāda, ka pašvaldība atbalsta gan kultūras, gan vides labiekārtošanas iniciatīvas ar pašvaldības projektu konkursu, tāpat tiek atbalstīti visi pašdarbības kolektīvi, iedzīvotājiem nodrošinātas kvalitatīvas kultūras dzīves iespējas. H. Vents atzina, ka ir patīkami redzēt, ka pašvaldības teritorijā darbību uzsāk jauni zemnieki, tāpat jaunieši pārņem no vecākiem saimniecības un turpina iesākto uzņēmējdarbību vai uzsāk paši savu biznesu.

Kā svarīgas attīstības jomas vietējie nosauca paaudžu saliedēšanas nepieciešamību, jauniešu potenciāla vairošanu, mūžizglītības dažādošanu un veicināšanu un citas jomas. HESPI pētniece Anna Broka uzsvēra, ka lauki var izdzīvot dažādībā. Proti, jo vairāk uzņēmēji specializēsies noteiktās nišās, jo pieprasītāki tie būs un novads varēs attīstīties. Būtiskākais ir noteikt darbības nozari un šajā jautājumā pēc konsultācijas var vērsties pie CRLP pārstāvjiem.

Pārgaujas novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece norādīja, ka veiksmīgas sadarbības atslēga ir komunikācija. Ja kādam LEADER vai cita veida projekta īstenotājam projekta gaitā rodas problēmas, ir jānāk uz pašvaldību un jārunā, kopā šīs problēmas iespējams pārvarēt.

Tos Raiskuma pagasta iedzīvotājus, NVO pārstāvjus un uzņēmējus, kuriem neizdevās ierasties uz tikšanos, aicinām sazināties ar HESPI pētnieci Annu Broku (broka.anna@gmail.com vai tel. 27222201) un pārrunāt CRLP stratēģijā iekļaujamās LEADER projektu atbalsta jomas.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv