03.06.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1335, pašlaik vēro: 98.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaAicinājums uz Lauku kopienu parlamentu - "Izaugsmes priekšnosacījumu radīšana mazajās pilsētās un lauku reģionos"
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā norisināsies liels starptautisks pasākums - Lauku kopienu parlaments "Izaugsmes priekšnosacījumu radīšana mazajās pilsētās un lauku reģionos". Līgatnē pulcēsies lauku kopienu pārstāvji no visas Latvijas, Eiropas Savienības un citām valstīm, lai kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem diskutētu ne tikai par lauku un mazpilsētu kopienu izaicinājumiem, bet arī rastu risinājumus un iespējas lauku attīstībai.

Šī ir lieliska iespēja mums visiem iesaistīties prezidentūras norisē un izteikt viedokli svarīgos jautājumos!

Pasākuma dalībnieki varēs uzklausīt iedvesmas stāstus no praktiķiem un ekspertiem, dalīties ar savu praktisko pieredzi un zināšanām, interaktīvā veidā diskutēt kopīgās sesijās un darba grupās par šādiem jautājumiem:

-          * lauku ekonomiskais potenciāls kā pienesums konkurētspējīgākai ES;
 *lauku un mazpilsētu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana, pilnveidojot pilsonisko aktivitāti ārpus attīstības centriem;
 *
iedzīvotāju mobilitātes un pakalpojumu pieejamības nodrošināšana.

Lauku kopienu parlaments noslēgsies ar kopīgi izstrādātu rezolūciju, kas iekļaus kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajos 2 gados un ilgtermiņā. Rezolūciju, ar aicinājumu iesaistīties tās īstenošanā, dalībnieki nodos atbildīgajām iestādēm Latvijā un Eiropas Savienībā. Latvijas kā prezidējošās valsts izstrādātā lauku kopienu rezolūcija tiks iekļauta arī diskusijās 2015. gada Eiropas Lauku parlamentā Skotijā.

Katras Lauku kopienu parlamenta dienas vakarā iepazīsimies ar Līgatni un apkārtējiem novadiem, kā arī ar Latvijas un citu valstu dalībnieku kopienu ikdienas dzīvi, kultūru, tradīcijām, garšām, skaņām un dančiem neformālā gaisotnē.

Pasākuma noslēgumu pavadīsim ceļojošajās darbnīcās, iepazīstot iedvesmojošus un praktiskus kopienu attīstības stāstus, kas tiks veidoti sadarbībā ar biedrību „Cēsu rajona lauku partnerība”.

Uz Lauku kopienu parlamentu ir aicināts ikviens lauku iedzīvotājs, vietējo kopienu līderis, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvis, deputāts, lauku attīstības jautājumu speciālists, ministriju pārstāvis un politikas veidotājs. Aicināts ikviens, kurš ir gatavs līdzdarboties kvalitatīvas dzīves veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos, lai visā Latvijā ir laba dzīvošana!

Reģistrācija: www.laukuforums.lv

Dalība Lauku kopienu parlamentā ir bez maksas!

 

Lauku parlamenta ideja balstīta uz līdzdalības demokrātijas un lauku kopienu kapacitātes paaugstināšanu. Parlamenta mērķis ir radīt veiksmīgus risinājumus un jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu pušu sadarbību vietējā, reģionālā, nacionālā, kā arī starptautiskā mērogā. 

Pirmo reizi Lauku kopienu parlamenta ideja Latvijā tika īstenota 2013. gadā Preiļu rajona partnerības teritorijā, kur norisinājās 1.Latvijas Lauku kopienu parlaments. Organizatori, Latvijas Lauku forums, apvienoja ap 200 dalībnieku, kuri iesaistījās diskusijās par lauku kopienām aktuāliem tematiem, kā rezultātā tika izstrādāta rezolūcija jeb rīcības plāns nākamajiem diviem gadiem. Latvijas Lauku forums, tā biedri un sadarbības partneri šo divu gadu laikā ir ieguldījuši nozīmīgu darbu ne tikai lokālā, reģionālā un nacionālā līmenī, bet arī attīstījuši sadarbību starptautiskā līmenī. Tā rezultātā Lauku kopienu parlaments 2015. gadā ir viens no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumiem.


Provizoriskā darba kārtība šeit.

Intervija ar parlamenta vadītājiem Aiju Tūnu un Valdi Kudiņu, par Lauku kopienu parlamentu un tā ideju šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv