04.06.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
719, pašlaik vēro: 31.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaVPR atbalsta pašvaldību informatīvo izdevumu izdošanu
Vērojot diskusiju publiskajā telpā un iepazīstoties ar Latvijas reģionālo laikrakstu pārstāvju sagatavoto vēstuli Latvijas amatpersonām, kurā pausta kritika pašvaldību informatīvo izdevumu saturam, to saucot par „mediju un reklāmas tirgus kropļošanu”, Vidzemes plānošanas reģions (VPR) vēlas atgādināt par nepieciešamību saglabāt informācijas avotu dažādību.

Zināms, ka pašvaldības, sekojot likumdošanas normām, izveidojušas vairākus informācijas kanālus, lai pēc iespējas sasniegtu lielāku auditoriju, informējot par pašvaldības darbu un aktualitātēm, tai skaitā, izdodot pašvaldības informatīvo izdevumu. Nav atbalstāms aicinājums pārtraukt iedzīvotāju informēšanu, pārmetot pašvaldībām, ka tās galvenokārt gatavo pašslavinoša rakstura informāciju – atsevišķu pašvaldību pārkāpumi nevar tikt attiecināmi uz visām institūcijām kopumā, pozicionējot to kā problēmu valsts mērogā.

Vienlaikus VPR vēlētos atspēkot pārmetumus, ka pašvaldību speciālisti veido žurnālistiku imitējošas publikācijas – veidojot, piemēram, intervijas ar uzņēmīgiem cilvēkiem, kas dzīvo pašvaldības teritorijā, tās kalpo tikai un vienīgi par iedvesmas avotu, aicinot uzdrīkstēties arī pārējos.

Tāpat VPR nav pārliecības, ka pašvaldības, izdodot informatīvos materiālus, pretendē uz mediju izdevēju statusu. Tieši reģionālajiem medijiem ir priekšrocības izvēlēties savu publikāciju un sižetu saturisko vēstījumu un apmēru, kamēr pašvaldības informē par savu ikdienas darbu, sākot ar pašvaldību saistošajiem noteikumiem un beidzot ar pašdarbnieku kolektīvu sagatavoto koncertprogrammu.

Pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālistu izsūtītā informācija lieliski kalpo par pamatu masu medijiem gatavojot rakstus, kas tiek veidoti sekojot profesionālas žurnālistikas principiem - notiek padziļināta iepazīšanās ar lietas apstākļiem, tiek iztaujātas visas iesaistītās puses, rezultātā piedāvājot lasītājam analītisku rakstu. Līdz šim VPR ir izveidojusies laba sadarbība ar atsevišķiem reģionālajiem medijiem, sniedzot tiem noderīgu un konstruktīvu pamatinformāciju laikraksta satura veidošanai.

Vienlaikus VPR piekrīt, ka visticamāk, lai izvairītos no turpmākiem pārpratumiem, nepieciešams skaidri atrunāt šādu informatīvo izdevumu saturu, lai tajā neparādītos komerciāla rakstura informācija, TV programmas un cita līdzīga veida informācija, kas neatspoguļo pašvaldības ikdienas darbu.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv