27.03.2019, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Pārgaujas novada pašvaldība aicina darbā ...
  Uz noteiktu laiku aicinām darbā KULTŪRAS PASĀKUMU VADĪTĀJU ...
 • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina grantu konkursu
  Pārgaujas novada pašvaldība rīko konkursu komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
149, pašlaik vēro: 16.

Vai piedalīsieties Latvijas Dabas fonda iniciatīvā “Zemes Stunda”, 30. martā laikā no 20:30 līdz 21:30, izslēdzot apgaismojumu?
jā, piedalos katru gadu
nē, man tas nav aktuāli
» SākumlapaIedzīvotāju sanāksmes novados par iespējām saņemt finansējumu LEADER projektiem

Vidzemes lauku partnerība "Brasla" šobrīd uzsāk darbu pie jaunā plānošanas perioda, sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas izstrādes LEADER programmas finansējuma apguvei.

LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no „apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Plānots, ka LEADER programmas ieviešana sāksies šā gada otrā pusē, vismaz 50% kopējā finansējuma tiks novirzīts uzņēmējdarbības atbalstam (īpaši, lauku ekonomikas dažādošanā uzņēmumiem, kuru apgrozījums ir ne vairāk kā 70 000 EUR/gadā, lauku tūrismā un mājražošanā), bet tāpat atbalsts tiks paredzēts vides sakārtošanai un sabiedrisko aktivitāšu nodrošināšanai.

Svarīgākais stratēģijas izstrādes procesā ir uzklausīt vietējo iedzīvotāju vēlmes un idejas projektu realizēšanai sava pagasta attīstībai, jo balstoties uz sarunām ar pagastu un pilsētu iedzīvotājiem, tiks izstrādāts rīcības plāns LEADER projektu apguvei līdz 2020. gadam.

Ikviena ideja ir svarīga!

Aicinām aktīvi iesaistīties un piedalīties sanāksmēs:

- Straupē 31.martā plkst.16:00, Tautas nama mazajā zālē, adrese: „Tautas nams”, Plācis Straupes pagasts, Pārgaujas novads;

Nākošās tikšanās ar iedzīvotājiem plānotas  Limbažu, Krimuldas novados un sadarbībā ar „Īģes” partnerību Alojas novadā, informācija sekos.

 

Koordinatore L.Kārkliņa

Tālr. 26137342© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv