03.12.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1847, pašlaik vēro: 28.

» Sākumlapa“Ai, kas par gaismu debesīs tecēs..”

Sveču dienas pasākums Pārgaujas novadā ir kļuvis par tradīciju, kas novadā ienes daudz gaismas un cilvēkos raisa pozitīvas domas. Šogad sveču dienai par godu ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, klausīties dāmu kvarteta “AD REM” un Stalbes vidusskolas skolēnu koncertus, kā arī dzirdēt un redzēt daļu no novadnieka Jura Leimaņa ceļojuma uz Nepālu.

 Ikviens pasākuma viesis varēja izmēģināt savu roku dažādos amatos un rokdarbos – liet sveces, adīt, grebt koku un gatavot māla traukus. Ja kāds nejutās gana talantīgs, lai ķertos klāt šiem darbiem, varēja iegādāties pašu meistaru veidotus adījumus, koka izstrādājumus un sveces. Bitenieks Mārtiņš Krauklis atzina, ka tikai pāris apmeklētājas pašas izlējušas sveces, vairums iegādājies jau gatavas sveces un imunitātei – bišu maizi un dažādu ziedu medu.

Kultūras pasākumu vadītāja Evija Leitlande lepojas ar tikko iegādātu šalli – īsti latviski sarkanbaltsarkanu un latvju rakstiem rotātu. To adījusi Iveta Āboliņa no Straupes. Šogad Iveta piedāvā gan adījumus – tuneļšalles, cimdus, zeķes, gan paštaisītas, košas ziepes, kuras veidojusi kopā ar mazmeitiņu.

Toties raiskumiete Aleksandra Leimane rāda ornamentiem rotātu māla bļodiņu, kuru pati izveidojusi. Kad bļodiņa tiks apstrādāta ar glazūru un būs gatava, tajā Aleksandra likšot konfektes vai cepumus. Visus ar mālu darboties gribošos ar padomu atbalsta Stalbes vidusskolas zīmēšanas skolotāja Aija Atvare, kura atzīst, ka viņai ļoti patīk strādāt ar mālu un ir prieks šīs prasmes nodot ari citiem.

Krimuldas koka meistars Juris Rencis atklāj, ka dāmas labprāt iegādājušās viņa izgatavotos koka dēlīšus un karotes. Izrādās, ka vienas karotes izgatavošana prasa rūpīgu darbu vismaz stundas garumā, jo vajadzīga gan zāģēšana, gan urbšana un slīpēšana.

Grieta Grosberga, atklājot koncertu, izstāstīja vairākus neparastus ticējumus par sveču dienu. Ja kādam mati stāv gaisā kā sveces, tad skaidrs, ka viņš sveču dienā ķemmējis matus. Koncerts sākās ar dāmu kvarteta “AD REM” uzstāšanos, ar dziesmām izejot visu dzīves gājumu – no jaunības un pirmās mīlestības, līdz dzīvesprieka pilnām vecumdienām.

Koncerta otrajā daļā ar dziesmām, dzejoļiem un dejām priecēja Stalbes vidusskolas skolēni. Vislielākās ovācijas saņēma paši mazākie dejotāji, 5 - 6 gadīgie bērni. Gan kopā, gan atsevišķi dziesmas izdziedāja 1. – 4. klases jauktais koris un 5. – 9. kl. ansamblis. Deju solis raiti ritēja visu vecumu skolēniem.

Pēc koncerta savos iespaidos un fotogrāfijās no ceļojuma uz Nepālu dalījās Pārgaujas novada iedzīvotājs, kempinga “Apaļkalns” īpašnieks Juris Leimanis. No stāstīta varēja secināt, ka Nepāla ir lieliska valsts, uz kuru doties pabūt pašam ar sevi, pārbaudīt savus spēkus, kāpjot kalnos, kā arī izbaudīt dabas pirmatnīgumu un neskartumu. Skatoties elpu aizraujošās fotogrāfijas, J. Leimanis pastāsta par Austrumu zemes dabu, dzīvniekiem, kultūru, tradīcijām un cilvēkiem.

Liela daļa apmeklētāju ir seniores no Raiskuma puses. Vaicājot, kā patīk, Ausma Tērauda atzīst, ka visvairāk novērtē iespēju piedalīties radošajās darbnīcās, ar savām rokām darināt skaistas lietas. A.Tērauda uzskata, ka šādas aktivitātes ir nepieciešamas, jo palielina cilvēku līdzdalību. Arī citas dāmas atzīst, ka ir ļoti gandarītas, jo sapirkušas saviem mīļajiem dāvanas – šalles, zeķes, cepures.

Paldies sveču dienas organizatorei Grietai Grosbergai, paldies radošo darbnīcu meistariem, svētku dalībniekiem un koncerta dalībniekiem – dāmu kvartetam un Stalbes vidusskolas skolēniem. Paldies Andai Tomsonei par dziedātāju sagatavošanu, Gintai Berķei par dejotāju sagatavošanu un Anitai Šūmanei par palīdzību skolēniem. Paldies Jurim Leimanim par krāšņajiem ceļojuma iespaidiem.

 Foto no pasākuma apskatiet šeit.

Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv