26.05.2019, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
882, pašlaik vēro: 26.

Vai piedalīsieties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, atdodot savu balsi par kādu no kandidātu sarakstiem?
» SākumlapaPārgaujas novadā tiks izveidoti pieci jauni publiskā interneta piekļuves punkti

Eiropas Savienības fonda projekta ietvaros tiks paplašināta publiskā interneta pieejamība Pārgaujas novadā, iekārtojot piecus jaunus publiskā interneta piekļuves punktus (turpmāk tekstā PIPP). Tie tiks izvietoti pilnīgi visās novada teritoriālajās vienībās – Straupes, Stalbes un Raiskuma pagastos.

Jaunizveidotajos PIPP tiks nodrošināta bezvadu interneta pieejas zona – četri no tiem tiks aprīkoti ar datortehniku un multifunkcionālo iekārtu, trijos tiks nodrošināta piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Projekta ietvaros PIPP tiks izveidoti četrās novada apdzīvotās vietās, kas nav teritoriālo vienību centri, tādējādi būtiski paplašinot iedzīvotāju un viesu piekļuves iespējas internetam. Projekta īstenošanas vietas adreses:

1)      Rozulas klubs”,  Rozula, Stalbes pagasts, Pārgaujas novads

2)      „Tautas nams”, Plācis, Straupes pagasts, Pārgaujas novads

3)      „Ungurmuiža”, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads

4)      „Auciema skola”, Alejas iela 2a, Auciems, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads 

5)      "Dzīvojamā māja-klubs”, Auciemmuiža, Auciems, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads, 

PIPP atrašanās vietas izvēlētas sadarbībā ar pagastu pārvaldēm, to noteica pašvaldības īpašumā esošo telpu esamība, kā arī iedzīvotāju ieinteresētība. Tika aptaujāti Rozulas, Auciema, Plāča un Ungurmuižas apkaimes sabiedriski aktīvie iedzīvotāji. Jauniešu biedrība „Vari un Dari” jau agrāk bija griezusies pašvaldībā ar lūgumu pēc publiski pieejamas multifunkcionālas iekārtas Auciemā, norādot, ka šāda iekārta būtu nozīmīga vietējās sabiedriskās dzīves aktivizēšanai – tā nepieciešama vietējiem iedzīvotājiem, lai veicinātu komunikāciju ar valsts pārvaldes un pašvaldības iestādēm.

Lielākais no PIPP tiks izveidots Stalbes pagasta Rozulas ciemā, „Rozulas kluba” ēkā, kurā atrodas pašvaldības kultūras nams, pašvaldības bibliotēkas grāmatu izdales punkts, kā arī darbojas nevalstiska organizācija. Tiks iekārtota telpa interneta lietotājiem, izvietoti divi datori ar interneta pieslēgumu ar iespēju kopēt, printēt un skenēt nepieciešamos materiālus, PIPP darbosies iestādes darba laikā, vienlaikus nodrošinot iespēju saņemt interneta pakalpojumus darba dienās pēc plkst. 17, kā arī sestdienās, kas svarīgi novadā dzīvojošajiem studentiem.

PIPP, aprīkots ar vienu datoru un multifunkcionālo iekārtu, tiks izveidots Raiskuma pagasta Auciemā, Alejas ielā 2a, telpās, kas atrodas vienā ēkā ar Stalbes vidusskolas struktūrvienību. Telpām ir atsevišķa ieeja, tās būs pieejamas iestādes darba laikā. Bezvada interneta piekļuve tiks nodrošināta 24 h diennaktī.

Tāpat publiskā interneta piekļuves vieta, aprīkota ar vienu datoru un multifunkcionālo iekārtu un bezvadu interneta piekļuves zonu, tiks izveidota Straupes pagasta Plācī, Straupes pagasta pārvaldes priekštelpā, kur nepieciešamības gadījumā būs iespējams saņemt konsultatīvu atbalstu, un pašvaldībai piederošajā Raiskuma pagasta „Ungurmuižā” (6 km no novada administratīvā centra), kas pamazām pārtop par sabiedrisku aktivitāšu centru apkārtesošo divdesmit māju iedzīvotājiem. Plācī PIPP būs pieejams 8 stundas darba dienās, Ungurmuižā – 8 stundas katru dienu, izņemot pirmdienu.  

Liels ieguvums interneta izmantotājiem būs iespēja visos jaunizveidotajos PIPP 50m rādiusā piekļūt bez maksas bezvadu interneta zonai.

Tā tiks ierīkota arī Raiskuma pagasta Auciemā, Auciemmuižā - nesen renovētajā Raiskuma tautas namā, kura priekšpagalmā ir ērts stāvlaukums automašīnām, lai, piebraucot pie ēkas un neizkāpjot no mašīnas, var pārbaudīt, piemēram, savu e-pastu. Tautas nams ir atvērts trīs stundas darba dienās, šajā laikā interneta lietošanai ar savu datoru varēs izmantot arī telpas, kurās personas ar kustību traucējumiem var iebraukt, izmantojot pandusu.

Projekta izmaksu summu veido attiecināmās izmaksas, kas ir EUR 13753,00, no kura ERAF finansējums ir 85% jeb EUR 11690,05. Pārējo līdzfinansējumu nodrošina pašvaldība un valsts budžeta dotācija. Projekta īstenošanas laiks ir līdz 2015.gada 31.martam© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv