01.12.2021, Trešdiena
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758

Jauniešu telpu atjaunošana Straupes draudzes namā “Kraujas”

No šā gada jūlija līdz oktobra beigām tika realizēts projekts “Jauna elpa mūsu telpai” kura ietvaros Straupē, draudzes namā “Kraujas” tika veikta tajā esošo jauniešu telpu atjaunošana un labiekārtošana virtuves un gaiteņa zonā. Projekts tika realizēts izsludinātā projektu konkursa ‘’Pārgaujas novada pašvaldības projektu konkurss 2021’’ ietvaros. Projekta iniciatori un remontdarbu veicēji bija paši “Kraujas mājas”  jaunieši.

Projekta gaitā katrs iesaistītais guva jaunu pieredzi gan interjera veidošanā, gan dažādu telpu atjaunošanas procesu veikšanā - sākot ar iepriekšējā sienas seguma noņemšanu, špaktelēšanu, gruntēšanu un beidzot ar krāsošanas darbiem. Visiem bija entuziasms par ideju - par jaunām, svaigām telpām, kurās varēs rīkot jauniešu vakarus gan ar savējiem, gan viesiem.

Gaitenī tika īstenota viena no idejām — sienas tika krāsotas olīvzaļā krāsu toņu pārejā no tumšākā uz gaišāko. Procesa laikā remonta dalībnieki praktiski piedzīvoja krāsas īpatnības, to, kā krāsa maina toni izžūstot un kāda ir krāsu intensitāte, jaucot tumšākas un gaišākas krāsas.

Vēl viens radošais domu lidojums tika īstenots virtuves zonā. Tur visi klātesošie mākslinieki par dizaina pamatu ņēma otu triepienus un katrs veidoja savu unikālo rakstu ar nosacījumu, ka visi raksti kopā veidos vienotu ansambli.

Kopā kristīgo jauniešu neformālajā organizācijā ir ap 25 dalībniekiem, projekta realizēšanā iesaistījās 12 jaunieši. Ļoti iepriecinoši ir tas, ka tika īstenots viens no projekta mērķiem — būt sadraudzībā, kopīgi darot jēgpilnas lietas. Kā papildu ieguvums bija tas, ka jaunieši guva ieskatu remontdarbu secīgumā un dažādās tehnikās, kā arī pieredzi praktiskajā darbā.

Šobrīd “Kraujas mājas” jaunā virtuve un gaitenis ir pabeigti un gaida, kad situācija valstī būs normalizējusies un varēs noorganizēt telpas atklāšanu ar kopīgām vakariņām jaunajā virtuvē.

Zane Bērziņa,

projekta “Jauna elpa mūsu telpai” vadītāja