30.11.2021, Otrdiena
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758

Pārgaujas jaunieši turpina iepazīt tuvējo apkārtni un cits citu

20. novembrī, turpinot projekta “Lauzt robežas” aktivitātes, Pārgaujas jaunieši devās 13 km garā pārgājienā uz Kvēpenes pilskalnu.

Sākotnēji pārgājiens tika plānots arī kā grupas nodarbība ar mentoru, tomēr, lai veidotu pasākumu epidemioloģiski drošāku, tā dalībniekiem tika piedāvāts citāds formāts – iespēja maršrutu iziet individuāli vai komandās, pa ceļam izpildot dažādus uzdevumus. Kopējais dalībnieku skaits nesasniedza 20 cilvēkus, kas nozīmē, ka varējām ceļā doties arī kopā.

Pārgājiena mērķis bija nodrošināt jauniešiem iespēju tikties, pavadīt laiku aktīvi svaigā gaisā, veicināt savstarpējo komunikāciju, izzināt un pilnveidot savas personības, kā arī labāk iepazīt un novērtēt tuvējo apkārtni un tās iespējas. Lai aktualizētu projekta kopējo tēmu, pārgājiena laikā norisinājās dažādas aktivitātes, kas veicināja jauniešu socializēšanos.

Pārgājiens uz Kvēpenes pilskalnu bija noslēdzošā projekta “Lauzt robežas” aktivitāte, tomēr, salīdzinot jauniešu pieprasījumu un apmeklējumu dažāda veida aktivitātēs, tiek secināts, ka tieši pārgājieni un aktivitātes brīvā dabā ir tie apmeklētākie. Daba ir labs resurss regulāru jauniešiem domātu aktivitāšu īstenošanai, jo šī brīža apstākļos, kad socializēšanās pusaudžiem ir ļoti nepieciešama, tomēr epidemioloģiskās drošības noteikumi ierobežo darba ar jaunatni īstenošanu telpās, brīvdabas aktivitātes paver plašākas iespējas. Tāpēc tiek domāts par regulāru pārgājienu organizēšanu nākotnē.

Projekts “Lauzt robežas” (identifikācijas Nr. VP2021/1-82) tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.