30.11.2021, Otrdiena
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758

Lāčplēša dienā godināti kritušie varoņi

Šogad, līdzīgi kā pērn, Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Pārgaujas teritorijā noritēja klusi un publiski pasākumi netika rīkoti.

Kā ierasts, pieminot 1919. gada vēsturiskās kaujas un godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos, 11.novembra rītā Pārgaujas apvienības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Maruta Drubiņa svinīgi nolika ziedus un dedza sveces publiskajās piemiņas vietās Straupes, Stalbes un Raiskuma pagastos - pie pieminekļa brīvības cīņās kritušajiem karavīriem Raiskuma kapos, pie pieminekļa Vīlandes skolnieku rotas karavīriem Stalbē un pie Ziemeļlatvijas atbrīvotāju pieminekļa Plācī.

Tāpat arī, pieminot un godinot Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus, tika apmeklētas to kapa vietas, kas atrodas Pārgaujas teritorijā, un svinīgā piemiņas brīdī nolikti ziedi. Pārgaujas kapsētās kopā ir deviņas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietas.

Aicinām ikvienu – lielu un mazu, Pārgaujas iedzīvotāju godināt Lāčplēša dienu un tās varoņus, iededzot svecīti māju logos un piespraužot pie apģērba sarkanbaltsarkano karoga lentīti. Šie svētki kalpo arī kā iespēja jaunajai paaudzei atgādināt neatkarības vērtību.

Santa Kūlīte,
sabiedrisko attiecību speciāliste,