25.01.2022, Otrdiena
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!

Projekts “Medijpratēja formula” atsāk nodarbību ciklu ar darbnīcu “kritiskā domāšana”

13. oktobrī plkst. 11.00 tiešsaistes platformā ZOOM notiks projekta “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” otrā darbnīca.

Otrās darbnīcas tēma ir “Kritiskā domāšana”, tās mērķis ir parādīt darbnīcas dalībniekiem, cik būtiska ir kritiskā domāšana, lai plašsaziņas līdzekļos pieejamā informācija nespētu maldināt un apmānīt. Jāpiemin, ka kritiskās domāšanas prasmes ir nozīmīgas ne tikai, lai spētu orientēties informācijas avotos, bet arī savstarpējās attiecībās un jebkurā dzīves situācijā.

“Kritiskās domāšanas” darbnīcu vadīs Adele Pužule no Latvijas Debašu asociācijas “QUO TU DOMĀ?”. Asociācijas komandā ir Latvijas vadošie argumentācijas, kritiskās domāšanas, informācijas analīzes un uzstāšanās prasmju pārzinātāji.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2020. gada septembrī, bet valstī noteikto epidemioloģiskās drošības noteikumu dēļ, tika pārtraukta. Sākot ar š.g. novembri, projekta īstenošana tiek atsākta, nodarbības vadot tiešsaistē. Īstenojot šo projektu, jaunieši, kuri iesaistījušies projekta komandā, vēlas vērst sabiedrības uzmanību medijpratības jautājumu nozīmei, veidojot Pārgaujas apvienības vietējo kopienu atbildīgāku, labāk sagatavotāku un spējīgāku domāt kritiski, kā arī analizēt pieejamo informāciju un orientēties mediju pasaulē. Projekta ietvaros notiks vēl 3 darbnīcas par dažādām medijpratības komponentēm – ietekmējošā komunikācija un faktu pārbaudīšana, tiešsaistes, sociālo mediju vide un datu drošība, vizuālā komunikācija un satura radīšana.

Projekta rezultātā jaunieši, tā dalībnieki, veidos informatīvu materiālu par medijpratības komponentēm un būtiskāko, lai ikviens spētu vadīties un neapjukt mūsdienās tik plašajā informācijas apjomā. Noslēdzoties projektam, ikviens tā dalībnieks saņems Youthpass sertifikātu par projektā apgūtajām un attīstītajām kompetencēm.

Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Meklē pieteikuma anketu un piesakies šeit https://ej.uz/medijprateja_formula

Aicinām sekot projekta aktualitātēm Pārgaujas apvienības pārvaldes un Pārgaujas jauniešu sociālo mediju profilos – Facebook un Instagram.

Projekts “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Iluta Balode,

jaunatnes lietu speciāliste,