21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
269, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaPārgaujas jaunieši iepazīst Braslas krastus
18. septembrī Pārgaujas jaunieši projekta “Lauzt Robežas” ietvaros piedalījās pārgājienā gar Braslas krastu. Projekta kopējais mērķis ir mazināt Covid-19 pandēmijas atstātās sekas uz jauniešu emocionālo labsajūtu, kā arī veicināt jauno cilvēku motivāciju un sevis apzināšanos.

Apmēram 10 kilometru garo distanci veica 16 jaunieši. Tā kā Braslas taka nav marķēta kā oficiāla tūrisma taka, lai neapmaldītos, pārgājiena dalībniekus pavadīja un ceļu rādīja straupiete Edīte Rudzīte. Viņa labi pārzina Braslas krastus, jauniešiem pastāstot par maršrutā redzamajiem iežiem, par savu pieredzi pārgājienos ne tikai Braslas takā, bet arī citviet. Braslas taka un pārgājiena maršruts nav viegls, jo jāpārvietojas pa diezgan kalnainu apvidu. Pārgājiens tika uzsākts, pārvietojoties pa upes karstu, kurā atrodas vairums iežu, bet, lai iežus varētu apskatīt, atpakaļceļu pārgājiena dalībnieki mēroja pa otru Braslas krastu, kas nozīmē, ka ar basām kājām tika šķērsota upe vietā, kur tā ir seklāka. Iešana pa auksto ūdeni un akmeņiem klāto upes gultni deva papildus enerģiju, kas pusceļā bija ļoti nepieciešama.

Visu pārgājiena laiku ar jauniešiem kopā bija arī mentors Reinis Širikovs, kurš ar dažādu aktivitāšu palīdzību jauniešus iedrošināja vairāk domāt par savām izvēlēm, par viņu personības izaugsmi, kā arī dalījās savā personīgajā pieredzē un deva praktiskus un vērtīgus padomus sevis motivēšanā. Mentora dalība un vadītās aktivitātes jauniešiem bija kā pievienotā vērtība pārgājienam, jo noslēgumā veidotajā atgriezeniskās saites aplī pārgājiena dalībnieki aktivitātēs gūtās atziņas minēja kā to vērtīgo lietu, ko paņems līdzi no dalības šajā pasākumā.

Jauniešu aktivitāšu organizēšanu Covid-19 seku novēršanai atzinīgi novērtē arī bērnu vecāki, jo socializēšanās ar saviem vienaudžiem ir neatņemama pusaudžu dzīves sastāvdaļa, savukārt aktivitāšu organizēšana brīvā dabā nozīmē ne tikai laika pavadīšanu svaigā gaisā, bet arī savas tuvās apkārtnes labāku iepazīšanu un piederības sajūtas stiprināšanu.

Projekta ietvaros plānots rīkot vēl vienu pārgājienu oktobrī, bet, ja jauniešu interese par došanos pārgājienos nemazināsies, tie tiks turpināti kā regulāras aktivitātes, jo iespēja iet dabā ir laba metode, ko izmantot darba ar jaunatni īstenošanā, īpaši šajos, Covid-19, apstākļos.

Pārgaujas jauniešu īstenotajām aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālo mediju Facebook un Instagram kontos @pargaujasjauniesi.

Iluta Balode,

jaunatnes lietu speciāliste

 

Projekts “Lauzt robežas (identifikācijas Nr. VP2021/1-82) tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv