30.11.2021, Otrdiena
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758

18.septembrī tiekamies pie Līgatnes pārceltuves!

18. septembrī ikviens aicināts doties izzinošā ceļojumā uz Līgatnes pārceltuvi, lai noskaidrotu, kā Gaujas upē reiz pludināti koki, kāda ir pārceltuves loma un cik daudz dziesmās ir apdziedāta skaistākā Latvijas upe.

Pasākums notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros. Tā ir Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas kopīga iniciatīva, kas ik gadu pulcē ap trīsdesmit miljoniem apmeklētāju piecdesmit valstīs. Latvijā Eiropas kultūras mantojuma dienas norisinās kopš 1995. gada un par šī gada tēmu ir izvēlēts “Transports”, aicinot pievērst uzmanību, izzināt un iepazīt ar transportu saistīto kultūras mantojumu, sākot ar ceļiem un upju ceļiem, tiltiem, pārceltuvēm, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un spēkratu kolekcijām.

Mūsu pusē pasākuma norises vieta ir Līgatnes pārceltuve pār Gauju un Tautas zvejniecības aroda muzejs Līgatnes krastā.

Plānotais norišu laiks no plkst. 12.00 līdz 15.00
Pasākuma dalībnieki:
Jauktais koris “Līgatne”, diriģenti Mārcis Katajs un Ilmārs Seilis
Straupes pagasta jauktais koris, diriģenti Arta Zunde un Solveiga Boka
Sieviešu vokālais ansamblis no Līgatnes “Mantojums”, vadītāja Dace Bicāne
Sieviešu vokālais ansamblis “Pārgaujas Lakstīgalas”, vadītāja Elita Tomsone
Siguldas folkloras kopa “Senleja”, vadītāja Anda Skuja
Māris Ansis Mitrevics - stāsti par plostniecību un maluzvejniecību
Gunārs Šķēle - baļķu pludināšanas spēle

Pasākuma programma:
12:00-13:00 sadziedāšanās abos Gaujas krastos ;
13:05 – 13:15 Gaujā tiek ielaists “Vēstījuma plosts” Siguldas novadam
13:15-13:45 Māris Ansis Mitrevics (Tautas zvejniecības aroda muzejs)
13:45-14:00 brauciens ar prāmi
14: 00-14:30 Māris Ansis Mitrevics (Tautas zvejniecības aroda muzejs);
14:15-15:00 brauciens ar prāmi
12:00-15:00 filma par Gauju (Tautas zvejniecības aroda muzejs);
13:15-14:45 Seno plostnieku amata prasmju izzināšana, baļķu pludināšana-spēle (G.Šķēle)

Bezmaksas pasākums
Ēdināšanu nodrošina “Suses burgers”- maksas pakalpojums.

Vienlaikus Gaujas Nacionālais parks aicina izbaudīt Ceļotāju dienu, kad visā parka teritorijā noris dažādi pasākumi dabā, ekskursijas un izzinoši pārgājieni, kuros aicināts piedalīties ikviens interesents! Par samazinātu maksu varēs apmeklēt Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas un vērot Latvijas savvaļas dzīvniekus.  Pasākuma programma šeit.

Un vēl! 18.septembrī notiek arī "Mājas kafejnīcu diena" Līgatnē, kas aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīt vietējās tradīcijas un kultūru.
Šajā dienā savas durvis ikvienam apmeklētājam vērs gan esoši ēdināšanas uzņēmumi - kafejnīcas, restorāni, krodziņi, gan īpaši šim pasākumam gatavojušies uzņēmēji:

“Līgatnes vīna darītava” GPS koordinātes
Adrese: Spriņģu iela, 3, Līgatne, Cēsu novads