30.11.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758
Karte
Apmeklējumi šodien:
394, pašlaik vēro: 14.

» SākumlapaProjekta “Medijpratēja formula” 2.darbnīca. PASĀKUMS ATCELTS

INFORMĒJAM, KA PASĀKUMS ATCELTS, ŅEMOT VĒRĀ VALSTĪ IZSLUDINĀTO ĀRKĀRTĒJO SITUĀCIJU. PASĀKUMS NORISINĀSIES TAD, KAD EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA BŪS STABILĀKA.


14. novembrī plkst. 11.00 Pārgaujas novada jauniešu radošajā istabā, Rozulas tautas namā, notiks projekta “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” otrā darbnīca.

Otrās darbnīcas tēma ir “Kritiskā domāšana”, tās mērķis ir parādīt darbnīcas dalībniekiem, cik būtiska ir kritiskā domāšana, lai plašsaziņas līdzekļos pieejamā informācija nespētu maldināt un apmānīt. Jāpiemin, ka kritiskās domāšanas prasmes ir nozīmīgas ne tikai, lai spētu orientēties informācijas avotos, bet arī savstarpējās attiecībās un jebkurā dzīves situācijā.

“Kritiskās domāšanas” darbnīcu vadīs Adele Pužule no Latvijas Debašu asociācijas “QUO TU DOMĀ?”. Asociācijas komandā ir Latvijas vadošie argumentācijas, kritiskās domāšanas, informācijas analīzes un uzstāšanās prasmju pārzinātāji.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2020. gada septembrī un ilgs 7 mēnešus. Īstenojot šo projektu, jaunieši, kuri iesaistījušies projekta komandā, vēlas vērst sabiedrības uzmanību medijpratības jautājumu nozīmei, veidojot Pārgaujas novada vietējo kopienu atbildīgāku, labāk sagatavotāku un spējīgāku domāt kritiski, kā arī analizēt pieejamo informāciju un orientēties mediju pasaulē. Projekta ietvaros notiks vēl 3 darbnīcas par dažādām medijpratības komponentēm – ietekmējošā komunikācija un faktu pārbaudīšana, tiešsaistes, sociālo mediju vide un datu drošība, vizuālā komunikācija un satura radīšana. Pirmā darbnīca par tēmu “Mediji un mūsdienas” norisinājās 17. oktobrī, un par to vairāk var lasīt šeit: https://ej.uz/MF1_darbnica.  

Projekta rezultātā jaunieši, tā dalībnieki, veidos informatīvu materiālu par medijpratības komponentēm un būtiskāko, lai ikviens spētu vadīties un neapjukt mūsdienās tik plašajā informācijas apjomā. Noslēdzoties projektam, ikviens tā dalībnieks saņems Youthpass sertifikātu par projektā apgūtajām un attīstītajām kompetencēm.

Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Meklē pieteikuma anketu un piesakies šeit https://ej.uz/medijprateja_formula

Tiek sekots līdzi valdības norādījumiem par drošības noteikumu pastiprināšanu vai mazināšanu. Nepieciešamības gadījumā pasākums var tikt pārcelts vai rīkots attālināti.

Aicinām sekot projekta aktualitātēm Pārgaujas novada pašvaldības un Pārgaujas novada jauniešu sociālo mediju profilos – Facebook un Instagram.Projekts “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv