20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
191, pašlaik vēro: 16.

» SākumlapaNorisinājusies pirmā projekta “Medijpratēja formula” darbnīca
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Sestdien, 17. oktobrī, Pārgaujas novada jauniešu radošajā istabā norisinājās pirmā darbnīca projekta “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” ietvaros.


Darbnīcas tēma bija “Mediji un mūsdienas” un tās mērķis bija noskaidrot jauniešu mediju un interneta lietošanas paradumus, izpratni par mediju darbību un par to, kā mediju vide ir mainījusies vien dažu gadu laikā. Izpratnes veicināšanai par minēto tēmu tika izmantotas neformālās izglītības metodes – spēles, uzdevumi, dažādu digitālo rīku izmantošana. Norisinājās aktīvas diskusijas par dažādām jaunajām vēstījumu formām, kā arī par jauniešu vidū populārākajiem viedokļu līderiem un satura radītājiem. Jaunieši cits citam pastāstīja, kuri ir viņu iecienītākie satura radītāji, kādi ir viņu vēstījumi un kā tie savas vērtības atspoguļo sabiedrībai. Rezultātā tika secināts, ka mūsdienu mediju vide ir dažāda, piesātināta un ka katram pašam ir jābūt možam, kritiskam un loģiskam, lai neapjuktu plašajā informācijas piedāvājumā, kā arī lai nepakļautos informācijas ietekmei.
Jau iepriekš tika ziņots, ka projekta īstenošana tika uzsākta 2020. gada septembrī un ilgs 7 mēnešus. Īstenojot šo projektu, jaunieši, kas iesaistījušies darba grupā, vēlas vērst sabiedrības uzmanību medijpratības jautājumu nozīmei, veidojot Pārgaujas novada vietējo kopienu atbildīgāku, labāk sagatavotāku un spējīgāku domāt kritiski, kā arī analizēt pieejamo informāciju un orientēties mediju pasaulē. Projekta ietvaros notiks vēl 4 darbnīcas par dažādām medijpratības komponentēm – kritiskā domāšana, ietekmējošā komunikācija un faktu pārbaudīšana, tiešsaistes, sociālo mediju vide un datu drošība, vizuālā komunikācija un satura radīšana.

Nākamā projekta darbnīca norisināsies 14. novembrī plkst. 11.00 Pārgaujas novada jauniešu radošajā istabā, Rozulas tautas namā. Darbnīcas tēma būs “Kritiskā domāšana”, un to vadīs Adele Pužule no Latvijas Debašu asociācijas “Quo Tu domā?”. Aicinām sekot projekta aktualitātēm Pārgaujas novada pašvaldības un Pārgaujas novada jauniešu sociālo mediju profilos – Facebook un Instagram.

Projekta rezultātā jaunieši, tā dalībnieki, veidos informatīvu materiālu par medijpratības komponentēm un būtiskāko, lai ikviens spētu vadīties un neapjukt mūsdienās tik plašajā informācijas apjomā. Noslēdzoties projektam, ikviens tā dalībnieks saņems Youthpass sertifikātu par projektā apgūtajām un attīstītajām kompetencēm.

Dalībnieku skaits darbnīcās ierobežots. Tāpat arī sekojam līdzi valdības lēmumiem par drošības noteikumu ieviešanu vai mazināšanu. Nepieciešamības gadījumā pasākums var tik pārcelts vai rīkots attālināti.
Projekts “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.Vairāk informācijas:
Iluta Balode,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa
iluta.balode@pargaujasnovads.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv