25.01.2022, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!
Karte
Apmeklējumi šodien:
348, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaPirmie Raiskuma apkaimes svētki

Raiskuma pagasts, atrodoties Cēsu rajona lauku partnerības teritorijā, ir daļa no projekta “KOPA”. Tā mērķis ir sekmēt kopienu iesaisti savu vajadzību apzināšanā un risinājumu īstenošanā, sniedzot tām atbalstu un stiprinot to ilgtspējīgu izaugsmi. Jau iepriekš notikušas 3 darbnīcas un tikšanās Raiskuma aktīvajiem iedzīvotājiem kopā ar projekta koordinatorēm. Tikšanās laikā tika apzinātas vajadzības un problēmas Raiskuma vietējās kopienas attīstībā un spēcīgākas vietējās piederības veidošanā.


Lai sekmētu un veicinātu Raiskuma kopienas saliedēšanu, tika nolemts organizēt Raiskuma apkaimes svētkus, kas norisināsies 2020. gada 3. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 Raiskuma estrādē. Pasākuma laikā paredzēta Andra Geidāna (Vēsturiski aktīvs Raiskumā) lekcija par Raiskuma vēsturi, tāpat arī notiks neliels svētku koncerts, kur ar priekšnesumiem priecēs vokālais ansamblis “Laika Ritmi” (vadītāja Ina Aizgale), deju kolektīvs “Munsturis” (vadītāja Ineta Indriksone), kā arī jaunieši Marta Martinsone – Kaša, Kalvis Martinsons un Gustavs Bērziņš. Iepriekš notikušajās darbnīcās vairākkārt izskanēja viedokļi par to, ka interesanti būtu noskaidrot kādi ir Raiskuma iedzīvotāju talanti un prasmes, lai varētu dalīties ar pieredzi, apmainīties metodēm, prasmēm. Tieši tāpēc svētku ietvaros norisināsies akcija “Iepazīsti Raiskumiešu talantus”, kur kopā sanākušie rokdarbnieki, amatnieki, ražotāji, pavāri citiem parādīs, ar ko viņi nodarbojas. Raiskuma apkaimes svētku apmeklētāji tiks cienāti ar rudens zupu, būs pieejams “tautas” grāmatu skapis jeb grāmatu apmaiņas punkts, kā arī mazākie apmeklētāji varēs uztaisīt savus rudens zīļukus.


Ņemot vērā to, ka tuvojas Administratīvā teritoriālā reforma, ir ļoti būtiski saglabāt vietējās piederības sajūtu un stiprināt savas kopienas garu. Tieši tāpēc uz pasākumu tiek īpaši aicināti Raiskuma iedzīvotāji, bet laipni gaidīts būt ikviens interesents.

 

Pasākumu vadīs Evija Streiča.


Ja radušies papildus jautājumi, sazinieties ar Raiskuma pagasta bibliotekāri Gitu Vilciņu 28761006

 

Projektu ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu īsteno četri partneri – biedrība “Pierīgas partnerība” (vadošais partneris), biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība”, biedrība “PPP biedrība “Zied zeme”.
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv