25.01.2022, Otrdiena
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!

Multimediāla kustību izrāde “Ziema”

Pārgaujas novada pašvaldības kultūras projektu konkursā atbalstītais  pasākums – multimediāla kustību izrāde “Ziema” un atvērtās deju meistarklases pie profesionāļiem – LNOB baleta solista Zigmāra Kirilko un Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas pasniedzējas Ilzes Zīriņas notiks š.g. 9.februārī, svētdien, no 13.00-15.30 Stalbes tautas namā. Tās domātas visiem Pārgaujas novada dejotājiem- gan lieliem, gan maziem. Īpašs aicinājums: lielajiem dejotājiem paņemt līdzi savus bērnus, bet mazajiem dejotājiem - savus vecākus. Mēs gaidām ģimenes! Šī ir iespēja neparasti radošā veidā stiprināt ģimenes locekļu savstarpējo sapratni, vienam otra izjūtu.

Lai sniegtu visiem nelielu iedvesmu, pasākumu atklās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas pilotprojekta profesionālās ievirzes Deju nodaļas audzēkņi ar tēlainām deju miniatūrām, kuras skatītājus rosinās filozofēt par Dabu un cilvēku dažādos dzīves  vecumposmos.  Caur  video projekcijām visi kopā mēģināsim arī noķert Ziemas, skaistā sniega spēļu sajūtas, kuras šogad nekādi nevaram  sastapt ikdienā. Profesionāla žurnāliste Māra Majore-Linē pēc šīs deju izrādes rosinās skatītājus  filozofēt uz izteikt sajūtas vārdu tēlos, dzejā, prozā, atziņu aforismos vai pašsacerētās dainās. Mazākajiem bērniem būs iespēja arī uzzīmēt savas Ziemas sajūtas, pirms tās iedzīvināt dejisko kustību miniatūrās.

Bet tiem, kuriem ir liela dejotdegsme,  aicināsim iemācīties jaunus staipīšanās, ķermeņa iesildīšanas vingrinājumus pie baletstangas, piedalīties  mini kustību konkursiņos, mēģinot atcerēties meistarklases vadītāja - Zigmāra Kirilko parādītās kustību kombinācijas.

Savukārt, Ilzes Zīriņas vadībā domu un sajūtu tēlus pārvērtīsim kustību tēlos. Šajā meistarklasē būs svarīgi  bērniem ar vecākiem mijiedarboties kopīgā radīšanas procesā.

Noslēgumā pasākuma, projekta, RIKA biedrības  vadītāja Solvita Lodiņa pastāstīs kā tēli pārtop  simbolos un kā tie atspoguļojas mūsu pašu tautisko, etnogrāfisko  deju zīmējumos jeb horeogrāfijās. Izdejosim kopā cilvēka dzīves ceļa simbolisku atainojumu etnogrāfiskajā Goda solī!

Bet galvenais pasākuma rezultāts tiks sasniegts, ja jūsu ģimenes nedejotājs labāk izpratīs ģimenes dejotāju; ja tautisko deju dejotāji sāks ielūkoties savu deju zīmējumos un to simbolos, ja moderno vai laikmetīgo deju dejotāji dejos izteiksmīgāk, labāk izjūtot tēlus, ko atveido kustībās.

Paņemiet līdzi piemērotu apģērbu! Un tiekamies radīšanas procesā!

Informāciju sagatavoja:
Solvita Lodiņa