04.07.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
116, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaKirgizstānas delegācija Pārgaujas novadā gūst pieredzi pašvaldību darbā

2. oktobrī Pārgaujas novadā viesojās jau otrā delegācija no Kirgizstānas, kas Latvijā atrodas mācību vizītē, lai gūtu pieredzi un zināšanas par pašvaldību sistēmu un darbību Latvijā. Kirgīzu vizīte Latvijā tiek īstenota projekta “Pašvaldību un valdības sadarbības veicināšana un publiskās pārvaldības uzlabošana Kirgizstānā” ietvaros, kam Ārlietu ministrija piešķīrusi finansiālu atbalstu granta projektu konkursā “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs”. Viesus uzņem Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un šoreiz delegācijas sastāvā ir Kirgizstānas pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvji.

Iepazīstot Pārgaujas novadu, kā arī pašvaldības darbu, delegācija viesojās pašvaldību veidotā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā SIA “ZAAO”, gūstot ieskatu atkritumu apsaimniekošanas poligona “Daibe”, Dabas un tehnoloģiju parka “Urda” darbībā. Viesi atzinīgi vērtēja Vidzemes un Latvijas atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Vizīte turpinājās Pārgaujas novada administratīvajā centrā – Stalbē. Tur tie iepazinās ar pašvaldības speciālistiem, īpašu interesi izrādot par sociālā dienesta, bibliotēkas un dzimtsarakstu nodaļas darbu. Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents prezentācijā kirgīzus iepazīstināja ar veidiem, kādos pašvaldība sniedz atbalstu novada uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un neformālajām grupām. Lielstraupes pilī viesus gaidīja Rudīte Vasile, kura delegāciju iepazīstināja ar pils vēsturi, izrādīja pils telpas un apkārtni. Kirgizstānas pārstāvji izteica atzinīgus vārdus R.Vasilei par ekskursiju, novēlot rast arvien jaunas iespējas pils atjaunošanai. Delegācijas viesošanās Pārgaujas novadā noslēdzās vēl vienā kultūras piemineklī – Ungurmuižā. Ekskursijas laikā viesi izrādīja lielu interesi par eksponētajiem priekšmetiem, kā arī par pašu ēku un Kampenhauzenu dzimtu.  

Kā vēsta LPS, projekta mērķis, kurā notiek mācību vizīte, ir veicināt labu pārvaldību Kirgizstānā, ceļot publiskās pārvaldes institucionālo kapacitāti. Tas dos iespēju turpināt līdzšinējo sadarbību ar Kirgizstānas partneriem, kā arī starp abu valstu pašvaldībām, nododot savu pieredzi un zināšanas, kas gūtas Latvijas attīstības un reformu procesā.