10.12.2019, Otrdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?

Pārgaujas novads dalās pieredzē Itālijā par paaudžu solidaritāti un nevalstisko organizāciju pilsonisko līdzdalību pašvaldību attīstībā

No 26.-30.septembrim Pārgaujas novada pašvaldības delegācija piedalījās ,,Eiropa pilsoņiem” projekta ,,Solidaritātes veicināšana un stiprināšana Eiropas pašvaldībās -  E.S.S.E.M” (“Encouraging and Strengthening Solidarity in European Municipalities - E.S.S.E.M.”) pasākumā Piemontes (Piedmont) reģionā Itālijā. Kopumā projekta pasākumā piedalījās 14 partneri no 5 valstīm – Itālijas, Francijas, Albānijas, Igaunijas un Latvijas - , kuri tika iepazīstināti ar Pārgaujas novada pašvaldības darbību un attīstības prioritātēm. Īpaši liels uzsvars tika likts uz darbu ar jauniešiem un atbalstu senioru aktivitātēm un NVO.  Savukārt itāļi pastāstīja par esošajiem Eiropas solidaritātes kanāliem - brīvprātīgais darbs, ziedojumi, kopfinansējums, kolektīvais finansējums, labdarības asociācijas - un Eiropas pilsonības un tiesību principiem.

Projekta dalībnieki piedalījās Jaunatnes dienā, apmeklēja skolas un skolēnu zīmējumu konkursa laureātu sumināšanas pasākumu, kopā ar vietējiem devās nelielā pārgājienā, kā arī bija klāt vietējo ražojumu izstādē - gadatirgū. Noslēgumā visi partneri parakstīja sadarbības līgumu, lai stiprinātu uzsākto sadarbību pašvaldību demokrātijas  jautājumos.

Projekta mērķis ir palielināt izpratni par  Eiropas solidaritātes principiem, vērtībām, sniegt jauniešiem visā Eiropas Savienībā iespēju veikt brīvprātīgo darbu un apgūt labāko pieredzi, kā  prasmīgi reaģēt  uz krīzes situācijām.