02.12.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1186, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaIzrāde “Nezināmā zvaigzne”


Cēsu teātris aicina uz izrādi - Mihails Sebastians “Nezināmā zvaigzne”, režisore Edīte Siļķēna.

Mazpilsētā dzelzceļa stacija reizēm mēdz būt visromantiskākā vieta – tur vilcienus sagaidot un pavadot saplūst visi pilsētas ļaudis, tā reizē ir jūra, osta un nezināmā tāle.

Un ja kādu dienu šai mazpilsētas stacijā ierodas kāda nezināma dāma, kura veidota no nedaudz smaržu, daudz slinkuma un zināmas devas fantāzijas… var sākties daudz pārpratumu, aprunāšanas, humora, kaislīgas satikšanās un sāpīgas šķiršanās.

Romantiska komēdija, tā laikam vislabāk varētu raksturot šo izrādi. Lugu autors sarakstīja 1944.gadā, tā kalpojusi par pamatu vairākām filmām, tikusi un joprojām tiek iestudēta daudzos pasaules un Latvijas teātros.

Lai arī lugas darbība norit kādā Rumānijas mazpilsētā pagājušā gadsimta sākumā, šāda situācija pirms gadiem simts varēja atgadīties arī mūsu pusē.

Cēsu teātris turpina savas muzikālā teātra tradīcijas, izrādē skanēs dziesmas, kuras radījuši paši teātra dalībnieki, mūzika - Juris Krūze, vārdi - Lauma Daugiša. Režisore Edīte Siļķēna atkal pratusi lugā iesaistīts visu teātra plašo kolektīvu, padarot izrādi dzīvespriecīgu un piesātinātu.

 Galvenajās lomās:

Mona, Nezināmā – Laimdota Eliase
Skolotājs – Mārtiņš Jēgers,
Grigs – Guntars Norbuts
Stacijas priekšnieks – Gints Eliass
Madmuazele Kukū – Inese Pilābere
Udrja – Jānis Gabrāns
Konduktors – Gatis Gabrāns
Pilsētnieki, zvaigznes, vilciens – visi Cēsu teātra dalībnieki


Izrāde Straupes Tautas namā 5.oktobrī plkst. 19.00© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv