10.12.2019, Otrdiena

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu izstrādāti un apstiprināti ekspluatācijas noteikumi Riebiņu ezeram

2018.gada sākumā Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija (LVAFA) izsludināja konkursu valsts budžeta programmas 21.00.00 “Vides aizsardzības fonds un iemaksas strarptautiskajās organizācijās” (21.02.00 apakšprogramma “Vides aizsardzības projekti”, vadlīnija “Ūdeņu aizsardzība”) aktivitātē “Publisko ūdeņu pārvaldība”, kurā savu projekta pieteikumu iesniedza arī Pārgaujas novada pašvaldība. Martā iesniegtais projekta pieteikums “Riebiņu ezera ekspluatācijas noteikumu izstrāde” tika apstiprināts un maijā noslēgts līgums par projekta finansēšanas un izpildes kārtību.  Kopš 2018.gada maija nodibinājums “Vides risinājumu institūts”, ar kuru tika noslēgts līgums par noteikumu izstrādi, apkopoja esošos datus par ezera ekosistēmu kopumā, veica ūdens kvalitātes izpēti, ūdensaugu, fitoplanktona, ihtiofaunas, hidroloģisko izpēti, kā arī datu apstrādi un analīzi. Pirms ekspluatācijas noteikumu gala versijas izstrādes 6.martā notika publiskās apspriešanas sanāksme, uz kuru tika aicināti visi interesenti, kuriem rūp Riebiņu ezera apsaimniekošanas jautājumi. Projekta rezultātā ir izstrādāti Riebiņu ezera ekspluatācijas noteikumi, kas saskaņoti atbildīgajās institūcijās – Valsts vides dienestā, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamentā, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldē.

Ar ekspluatācijas noteikumiem iespējams iepazīties ŠEIT

Projekts īstenots no budžeta apakšprogrammas “Vides aizsardzības projekti”dotācijām paredzētiem līdzekļiem konkursam valsts budžeta programmas 21.00.00 “Vides aizsardzības fonds un iemaksas starptautiskajās organizācijās” apakšprogrammas 21.02.00 “Vides aizsardzības projekti” vadlīnijā “Ūdeņu aizsardzība” aktivitātē “Publisko ūdeņu pārvaldība”.