27.01.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
316, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaĪpašos svētkos godināsim Pārgaujas novada populārāko ogu – dzērveni

 

Pirmo reizi Pārgaujas novadā dzērvenei tiks izrādīts īpašs gods – slavinot šīs ziemeļnieciskās ogas vērtīgās īpašības un nozīmi mūsu novada simbolikā, 7.oktobrī tiek rīkots Pārgaujas novada dzērveņu festivāls.

Dzērvene ir Zemes dāvana Latvijai un reizē arī Pārgaujas novadam un tā iedzīvotājiem. Novada teritorijā plešas plaši purvi, kur ik rudeni zaļu sūnu ciņos saulē krāsojas koši sarkanās ogas. Par dzērveni Pārgaujas novadā domā un runā ar mīlestību, un tāpēc nav brīnums, ka šī veselīgā oga rotā novada ģerboni.

7.oktobrī Pārgaujas novada dzērveņu svētkos slavināsim šīs ziemeļnieciskās ogas labākās un veselīgākās īpašības un rudenīgā gaisotnē pulcēsimies Straupes zirgu pastā. Laikā no plkst. 11 līdz 14 tur darbosies dzērveņu ēdienu un dzērienu kulinārā darbnīca, kur no vietējiem produktiem, atklājot dažādus garšas noslēpumus, paskaidrojot ēdiena gatavošanas procesu un aicinot apmeklētājus vērot un piedalīties degustācijā, norisināsies ēdienu gatavošana, kuros kā izejvielas tiek izmantotas dzērvenes – gan zupa un gaļas ēdiens, gan deserts un dzērveņu dzēriens.

Festivālā dalību ņems projekta “Livonijas kulinārais ceļš” dalībnieki no Igaunijas un Latvijas, piedāvājot produktus un ēdienus, kas saskan ar senatnīgām Livonijas laika kulinārijas tradīcijām. Vienlaikus Straupes zirgu pastā risināsies Straupes lauku labumu tirdziņš, kas nu jau vairāk nekā desmit gadus regulāri, katra mēneša 1. un 3. svētdienā iepriecina savus apmeklētājus un tūristus ar slow food filozofijai atbilstošu produktu klāstu un ir vienīgais Baltijā, kas iekļauts starptautiskās asociācijas Slow Food Internationale Earth Market tirdziņu saimē.

Rudenīgo svētku gaisotni krāšņu padarīs dzīvā uguns, kas veidos simbolisku gaismas un siltuma apli, tā ļaujot visiem klātesošajiem piedzīvot īstu “Latvijas goda apli” par godu Latvijas 100.dzimšanas dienai.

Informāciju sagatavojusi: Rudīte Vasile, Pārgaujas novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste, tūrisma organizatore, tālr.: +371 29464946, rudite.vasile@pargaujasnoads.lv, www.pargaujasnovads.lv.


*Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

 

 

 

 

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv