21.10.2018, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Apmācības Pārgaujas novada uzņēmējiem
  Bezmakas apmācības - seminārs Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
 • Informācija par ceļa remontdarbiem posmā Jaunzemi - Vārnēni
  Informējam, ka no 29.08.2018. ir uzsākti ceļa segas izbūves darbi, kuru laikā būs slēgti (darba laikā no 8:00-18:00) atsevišķi ceļa posmi un ceļš nebūs izbraucams ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
214, pašlaik vēro: 34.

Vai piedalījāties 13. Saeimas vēlēšanās?
Jā, piedalījos
Nē, mana balss tāpat neko nemainītu
» SākumlapaPārgaujas novada amatiermākslas kolektīvi piedalījušies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

No 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgā notika XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, pulcējot vienviet 43290 dalībniekus, t.sk. 16500 kordziedātājus no 427 koriem un 18174 dejotājus no 739 kolektīviem. Svētkos piedalījās dalībnieki no 118 Latvijas pašvaldībām un 21 pasaules valsts.

Dziesmu un deju svētki ir mūsu tautas lielākā kultūras bagātība un šogad bija gaidīts notikums arī Pārgaujas novada amatiermākslas kolektīviem, kuri pirms svētkiem cītīgi gatavojās skatēm un daudz mēģināja. Svētkos piedalījās 5 kolektīvi – Raiskuma pagasta jauktais koris, Straupes pagasta jauktais koris, senioru deju kolektīvs “Munsturis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe”, jauniešu deju kolektīvs “Idumeja”. Kopskaitā Pārgaujas novadu Dziesmu un deju svētkos pārstāvēja 109 dalībnieki, kuri izdejoja fantastiskus rakstus, kā arī piedziedāja jauno Mežaparka estrādi.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki šogad ir ļoti īpaši, jo notiek Latvijas valsts simtgades zīmē. Šī gada jaunums bija tas, ka svētki iesākās ar gājienu un īpašu, svētku dalībniekiem paredzētu ieskandināšanas koncertu Skonto stadionā.

No otrdienas, 3. jūlija, mēģinājumus Daugavas stadionā uzsāka dejotāji, bet ceturtdien, 5. jūlijā, dziedātāji devās uz mēģinājumiem Mežaparka lielajā estrādē. Mēģinājumu grafiki kolektīviem atšķīrās, tomēr nogurumu nomāca pozitīvās sajūtas, kas gūtas, kā arī gandarījums, lepnums un svētku sajūtas.

Svētku gaidītākie notikumi bija deju lieluzvedums “Māras zeme” un noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā”. Daugavas stadionā ap 17 000 dejotāju caur kustību un tautas dejas soli, caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu izstāstīja Latvijas bagāto vēsturi, bet Mežaparka Lielajā estrādē 12 000 balsīgs dziedātāju kopkoris sniedza trīs stundu garu koncertu, kurā skanēja latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākie darbi.

Pārgaujas novada pašvaldība izsaka pateicību visiem amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kuri piedalījās un pārstāvēja Pārgaujas novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Novēlam raitu dejas soli un skanīgas balsis arī nākamajos Dziesmu un deju svētkos 2023. gadā!


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa