22.01.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1635, pašlaik vēro: 23.

» Sākumlapa5. PĀRGAUJAS NOVADA SVĒTKI

No 13. – 15. jūlijam Pārgaujas novadā svinēsim jau 5. novada svētkus, kuru laikā atskatīsimies uz iedzīvotāju iecienītākajām aktivitātēm no iepriekšējiem novada svētkiem.

Novada svētkos ik gadu iedzīvotājus priecē pašu veidota izstāde, kas būs neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa arī šogad. Vēl šķietami nesen svinējām 1. novada svētkus, bet šogad būs jau 5. svētki, tāpēc šogad kopīgi veidosim pulksteņu izstādi “Laikrādis”. Aicinām iedzīvotājus svētku laikā kopīgi veidot izstādi ar pulksteņiem, kas reiz rādījuši laiku mūsu vecmāmiņai un vectētiņam, mūsu vecākiem, un pulkstenis, kas kalpojis mums pašiem darbā vai mājās.

Aicinām dalīties ar sienas pulksteņiem, rokas pulksteņiem, modinātājiem, jebkādiem interesantiem vai Jums nozīmīgiem pulksteņiem, klāt pievienojot īsu stāstu - kur pulkstenis stāvējis, kam tas piederējis, varbūt zināms arī meistars, bet, ja nevēlaties pievienot stāstu, tad varat pievienot izstādei tikai pulksteni, bez stāstījuma.

Izstāde būs apskatāma 13. jūlijā Stalbes tautas nama mazajā zālē un 14. jūlijā Straupes bibliotēkā.

Aicinām interesantus zvanīt pa tālr. 26234766 (Solveiga) vai rakstīt uz e-pastu – solveiga.ruska@pargaujasnovads.lv līdz 9. jūlijam.

Pirmo vakaru gluži kā pirmajos novada svētkos atklāsim Stalbē ar izstādi “Laikrādis”, vakara gaitā būs iespēja radoši izpausties un pagatavot sev kaleidoskopu, kas daudziem prātā palikusi kā neizdibināma bērnības krāsu un stikliņu rotaļlieta. Vēl radošajās darbnīcās būs iespēja izgatavot LED laternu. Vakara turpinājumā sekos mūziķu Ivetas Baumanes un Roberta Pētersona akustiskā koncertprogramma „ESI MAN TĀ”.  Programmā dueta izpildījumā dzirdēsiet populāras latviešu un ārzemju dziesmas romantiskās noskaņā, kā arī Ivetas un Roberta oriģinālkompozīcijas ģitāras, vijoles un perkusiju pavadījumā. Programmu papildinās perkusionists Viesturs Samts.

Piektdienas vakaru noslēgsim ar diametrāli pretējām izjūtām – spriedzi, asas izjūtas mums piedāvās Greentrial ekstrēmā velo un moto komanda, kura pārsteigs ar krāšņu nakts šovu. Komanda pulcē dažādu ekstrēmu sporta veidu pārstāvjus uz diviem riteņiem - velotriāla, monotriāla un mototriāla BMX, MTB braucējus. Greentrials komanda, izmantojot šo braucēju spējas, veido dažādus priekšnesumus, kuru laikā ir iespējams redzēt aizraujošus un bīstamus trikus ar velotriāla un BMX riteņiem uz īpaši sagatavotām konstrukcijām. Lai šo priekšnesumu padarītu vēl elpu aizraujošāku, nakts šovs būs papildināts ar LED gaismām, prožektoriem un pirotehniku.

Sestdienas rīts jau otro gadu iesāksies ar skrējienu gan lieliem, gan maziem. Skrējiena “Pretī100” distances vedīs pa Straupes ceļiem un takām. Izvēlies sev piemērotāko distanci – 4 vai 8km – un piedalies! Tāpat uz starta līnijas aicinām arī skolēnus un pašus mazākos skrējējus, kuriem būs sagatavotas ne mazāk aizraujošas distances Straupes estrādes apkārtnē.

Ar piemiņas medaļām tiks apbalvoti katras dalībnieku grupas 1. – 3. vietas ieguvēji. Īpašas balvas absolūtajiem uzvarētājiem 4km un 8km distancēs sieviešu un vīriešu konkurencē. Dāvaniņas pašiem mazākajiem skrējējiem uzreiz pēc finiša.

Reģistrācija sacensību dienā sākot no 8:30 līdz 09:50. Pēc finiša būs iespēja izmantot dušas Straupes sporta zālē.

Visas dienas garumā Straupes estrādes apkārtnē būs dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Bērniem būs iespēja izmantot piepūšamās atrakcijas, bet lielākiem būs iespējams savus spēkus apliecināt sumbolā, kas imitē sumistu futbolu. Vēl apmeklētājiem būs pieejama atrakcija "Vilciņi". Atrakciju izmanto divi dalībnieki vienlaicīgi. Uzvar tas, kurš izvelk pretinieku no iezīmētās zonas. Bērnus kā ierasts priecēs sejiņu apgleznotāji un burbuļi.

Labaratorium zinātnes šovs pārsteigs ar krāšņu, jautru un neaizmirstamu programmu, svētkiem piešķirot zinātnisku noskaņu.  Ja kādam kādreiz ķīmija ir šķitusi garlaicīga, tad zinātnieku komandu pierādīs, ka tā var radīt patiesu izbrīnu un būt elpu aizraujoša. Krāsaini šķidrumi, sprādzieni, spilgtas gaismas, daudz garaiņu - kas var būt labāk brīnumainai dienai! Šova laikā pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties īstos zinātniskos eksperimentos un  iespējams redzēt kā top filmu specefekti. Turklāt tas vēl nav viss, ar ko pārsteigs šova vadītāji!

Šogad kā neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa būs meistarklase – sietspiedes tehnikā.  Sietspiedes meistarklase piedāvā interesentiem apgūt sietspiedes drukas tehniku uz auduma. Sietspiedes tehinka ir viens no trafaretdrukas veidiem, kurā trafareta vietā tiek izmantots neilona vai metālisks tīkls. Sietspiedes tehnikā var apdrukāt gan iepakojumus, plakātus un skrejlapas, gan audumu, mēbeles, sienas un gandrīz jebkuru citu priekšmetu vai laukumu ar pietiekami gludu virsmu. Novada svētku laikā iedzīvotājiem būs iespēja izmēģināt šo tehniku uz audama.  Šajā meistarklasē dalībnieki tiks apmācīti strādāt sietspiedes tehnikā, kā arī uzzinās par šīs drukas formāta vēsturi un daudzveidīgajiem pielietojuma un risinājuma veidiem. Dalība meistarklasē jāpiesaka pa tārl. 22485145 (Madara), vietu skaits meistarklasē ierobežots.

Plkst. 18.00 svētku apmeklētāji aicināti doties uz svētbrīdi Straupes baznīcā, kam sekos neliels Haralda Sīmaņa koncerts. Pēc koncerta visi aicināti doties gājienā no Straupes baznīcas uz estrādi.

Nonākot estrādē, apmeklētājus priecēs grupas “TIRKIZBAND”, novada koru un ansambļu kopēja sadziedāšanās ar visiem zināmām un līdzi dziedamām dziesmām. Koncertu kuplinās arī novada dejotāji.

Ballē iedzīvotājus un viesus priecēs Andris Ērglis un pavadošā grupa.

Svētdien plānota ekskursija pa novadu. Līdzīgi kā 1.novada svētkos, arī šogad plānots doties pa novadu un apskatīt vairākus objektus - Sarkanās klintis un Rūcamavots, Raiskuma labumu darītava, Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” un Straupes lauku labumu tirdziņš, kura laikā tiks atklāts Straupes kulinārais ceļvedis. Dalības maksa ekskursijā – 3.00 eur. (Dalību ekskursijā pieteikt pa tālr. 22485145 - Madara, vietu skaits ierobežots).

Svētdien, 15.jūlijā, kā jau ierasts jūlija trešajā svētdienā Straupes pagastā notiek kapu svētki – 11.00  Pārupes kapos un 13.00 Vecajos kapos. Savukārt, Straupes lauku labuma tirdziņš Straupes zirgu pastā no plkst. 11.00 – 15.00 gaidīs apmeklētājus.

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas, izņemot ekskursija.

Papildus informācija pa tālr. 26234766 (Solveiga) vai 22485145 (Madara).

Sekojiet līdzi svētku programmai un aktualitātēm uz Pārgaujas novada informācijas stendiem, Pārgaujas novada mājaslapā www.pargaujasnovads.lv, Facebook  “Pārgaujas novads” un Twitterkontā @Pargaujasnovads.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv