22.08.2018, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pasākums "Skopta un videi draudzīga sēta 2018" noslēdzies ar Saimniekballi
    18. augustā Ungurmuižā notika pasākuma "Sakopta un videi draudzīga sēta" noslēgums. Godināti sakopto sētu saimnieki ...
  • Atklāta Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” mācību ēka
    10.maijā Pārgaujas novada Daibē oficiāli tika atklāta Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” mācību ēka ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
474, pašlaik vēro: 34.

Vai Jūs vēlētos saņemt informāciju par aktualitātēm Pārgaujas novadā savā e-pastā?
» SākumlapaDabas un tehnoloģiju parkā "URDA" būs izstāde par pirmo Latvijas pētnieku ekspedīciju uz Antarktīdu

No 12.jūnija līdz 16.jūlijam Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" būs apskatāma izstāde par godu trim Latvijas Universitātes (LU) pasniedzējiem un pētniekiem, kas šī gada 10.februārī devās ekspedīcijā uz Antarktīdu, lai turpinātu attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā. Šī bija pirmā latviešu zinātnieku ekspedīcija uz Antarktīdu. Izstādes atklāšana notiks 12.jūnijā plkst. 13.00.

Ekspedīcijā devās LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pasniedzēji un pētnieki: Dr. ģeol. Kristaps Lamsters,  Dr. ģeol. Jānis Karušs un Dr. ģeol. Māris Krievāns. Pētnieku komanda kopā jau īstenojusi trīs ekspedīcijas, veicot ledāju pētījumus Islandē un Grenlandē. Šīs ekspedīcijas pētījumu bāze bija Ukrainai piederošā Vernadska polārstacija, kura atrodas uz Galindesa salas netālu no Antarktīdas pussalas.

Komandas mērķis ekspedīcijas laikā bija veikt Antarktīdas pussalas un apkārtējo salu ledāju biezuma un iekšējās struktūras mērījumus, kā arī izveidot 3D modeļus turpmākiem pētījumiem. Zinātnieki pētīja uz ledājiem mītošos mikroorganismus un augšņu veidošanās procesus, kā arī iežu un nogulumu veidošanās apstākļus.

Varam lepoties, ka Latvijas pētnieki ir  iesaistījušies  starptautiski nozīmīga un neizzināta reģiona pētījumos. Mūsu zinātnieku pētījumi dos ieguldījumu Latvijas un citu valstu zinātnieku izpratnē par mūsdienu procesiem un ledāju dinamiku Antarktīdas pussalas apkārtnē. Zinātniskie pētījumi Antarktīdā veicinās arī sabiedrības izpratni par globālo klimata mainību un ledāju kušanas ietekmi.

Ideja attēlot pirmās latviešu Antarktīdas ekspedīcijas dalībniekus foto sesijā pieder aģentūras Tribe mākslinieciskajam direktoram Levanam Lomidzem. Lomidze norāda: “Fotografējām ģeologus, kuri ir ļoti dažādi - ļoti gari latvieši, īsti zinātnieki, kuri gan darbā, gan ārpus darba ir aizrauti ar savu nodarbi. Vēlējos foto sesiju izstrādāt 50. gadu stilā, lai būtu jūtams latviešu ģeologu raksturs, to smagie skatieni un spēks.”

 

Papildu informācija:

Marta Zīverte

Projekta kuratore
Tel.+371 26122276;
E-pasts marta@triberiga.com


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv