20.02.2018, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Izrāde bērniem !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
  15. februārī plkst. 13.00 Stalbes tautas namā bērnu izrāde “ROTAĻLIETU STĀSTS” ... !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
 • Pieejamas valsts apmaksātās vakcīnas pret ērču encefalītu
  Tā kā Pārgaujas novads atrodas ērču encefalīta epidēmiskajā teritorijā, bērniem, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu, ir pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret ērču encefalītu ...
 • Pārgaujas novada pašvaldībai jauni sadarbības partneri Moldovā
  Pēc vizītes Pārgaujas novadā ar delegāciju no Riškani rajona padomes parakstīta vienošanās par sadarbību ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
191, pašlaik vēro: 15.

Vai, Jūsuprāt, būtu nepieciešama publiski pieejama un labiekārtota peldvieta pie Ungura ezera, kas atrodas netālu no kempinga "Unguri"?
Ir nepieciešama
Nav nepieciešama
Man tas nav aktuāli
» SākumlapaPārgaujas novadā viesojas delegācija no Riškani rajona Moldovā

Pirmdien, 29. janvārī, Pārgaujas novadā viesojās delegācija no Riškani rajona, kas atrodas Moldovas Ziemeļu reģionā. Riškani rajonu vizītes laikā pārstāvēja 3 personas – rajona padomes priekšsēdētājs Jurijs Urzika, finanšu direktors Igors Frečautans, kā arī Aleksandrs Krigans, kura pārziņā ir vietējās rīcības grupas veidošana LEADER programmai uzsākšanai Riškani rajonā.

Moldovas viesus sagaidīja un uzņēma Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, kā arī Attīstības plānošanas nodaļas speciālistes – tūrisma organizatore Rudīte Vasile, projektu vadītāja Eva Meijere un sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste Iluta Beķere.

Vizītes laikā delegācijai tika prezentēts Pārgaujas novads, kā arī pašvaldības darbs, vēršot uzmanību uz tādām nozarēm, kā atbalsts uzņēmējdarbībai, tūrisma attīstība, kultūras mantojums, izglītība, amatiermākslas kolektīvi, sports, sociālais darbs un atkritumu apsaimniekošana. Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede informēja moldāvu viesus par Vidzemes galvenajiem starptautiskajiem tūrisma projektiem.

Riškani rajona pārstāvji demonstrēja nelielu īsfilmu par Riškani, kā arī pastāstīja būtiskāko par rajona dabas bagātībām, cilvēkiem, kultūras tradīcijām, izglītības sistēmu un Eiropas Savienības fondu atbalstu projektu īstenošanai.

Pēc prezentācijām delegāciju no Moldovas īpaši ieinteresēja mūsu izglītības sistēma, kā arī atkritumu apsaimniekošanas kārtība, kas Moldovā neesot tik augstā līmenī. Tieši tāpēc viesiem bija iespēja apmeklēt Stalbes vidusskolu, kur viņi apskatīja skolotāju, skolēnu un skolas administrācijas ikdienas darbu. Tika apmeklēts arī SIA “ZAAO” Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs (RAAC) “Daibe”, kur Riškani rajona pārstāvji ieguva informāciju par atkritumu apsaimniekošanas tehnoloģijām un procesiem RAAC “Daibe”, kā arī par topošo dabas un tehnoloģiju parku “URDA”.

Vizītes noslēgumā Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un Riškani rajona padomes priekšsēdētājs Jurijs Urzika parakstīja vienošanos par sadarbību starp Pārgaujas novadu un Riškani rajonu. Sadarbība tendēta uz tādām jomām kā kultūra, tūrisms, ekonomika un vides aizsardzība.

Starptautiskās sadarbības bieži vien spēj uzlabot abu pušu darba kvalitāti, nodrošināt starptautisku pieredzes apmaiņu, kā arī rod jaunas iespējas un rosina uz problēmu risināšanu. Pārgaujas novada pašvaldībai jau ir sadarbības partneri Norvēģijā, Itālijā un Rumānijā.


Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,

Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv