18.01.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
30, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaSajūtu diena Ungurmuižā


Ir klāt skaistais, krāsainais rudens. Arī Ungurmuižā! Aicinām sestdien, 21.oktobrī, “Sajūtu dienā Ungurmuižā” izbaudīt mierīgu un lēnu rudens dienu, lai lutinātu savu ķermeni un garu.
Dienu sāksim ar Hatha jogas praksi, kas mums ļaus pamosties un pozitīvi uzlādēties. Nodarbībai sekos gardas un veselīgas prasmīgo muižas pavāru gatavotas vēlās brokastis, jeb brančs. Dienas turpinājumā iejutīsimies mākslinieku lomā un zīmēsim savu īpašo mandalu. Visbeidzot ļausimies Riharda Saules ģitāras skaņām, baudot vasarā Ungurmuižas dārzos saplūkto tēju un pavāru pagatavotu gardu kūku.

Dienas gaita:
8:30 – 9:00 ierašanās Ungurmuiža Manor
9:00 - 10:30 Hatha jogas nodarbība kopā ar Labo Sajūtu Laboratorijas pasniedzēju Daina Liepina
10:45 - 11:45 Gardas muižas pavāru gatavotas vēlās brokastis
12:00 - 13:00 Riharda Saules ģitāras skaņu baudījums
13:00 - 14:00 Mandalas zīmēšana kopā ar Dainu Liepiņu
14:15 – 14:45 Kūkošana un tējošana
Turpinājumā viss, ko vēlies – pastaigas, sarunas, mājupceļš…

Dalības maksa 45 EUR
Lai pieteiktos šim pasākumam viesmīlīgajā Ungurmuižā, lūdzu aizpildi pieteikumu šeit http://bit.ly/2xewxMk

Daina Liepiņa ir Labo Sajūtu Laboratorijas jogas pasniedzēja. Viņa iemieso sevī patiesu dabas bērnu, mīl savā nodabā staigāt pa mežu un klausīties klusuma skaņā. Sākotnēji Daina apguvusi audzinātājas pirmskolas iestādē profesiju. Savukārt Sporta akadēmijā liktie pamati sniedz zināšanas, lai izskaidrotu jogas iedarbību gan fizioloģiski, gan anatomiski. Daina nepārtraukti papildina savas zināšanas un paralēli jogai interesējas par dažādam garīgajām praksēm – reiki, meditācijām un zīmē mandalas.


Hatha jogas saknes meklējamas Indijā, kā viens no posmiem, lai ķermeni fiziski un garīgi sagatavotu meditācijām. Filozofiski terminam “hatha” ir dziļa simboliska nozīme. “Ha” – saule, “tha” – mēness. No sanskrita tulkojot, joga nozīmē “savienība” un “vienotība”.
Mandala hinduismā un budismā ir garīgs rituāls simbols un reizē mākslas darbs, kas apzīmē Visumu. Mandala ir sanskrita termins, kas burtiskā tulkojumā nozīmē ‘aplis’.
Mūziķis Rihards Saule savos radošajos meklējumos pievērsies dažādiem mūzikas stiliem un žanriem, sākot no roka un folkmūzikas, beidzot ar kompozīcijām simfoniskajam orķestrim. Rihards atskaņo gan savu oriģinālrepertuāru, gan citu autoru radītas kompozīcijas, aranžējot tās ģitārai un balsij.

Papildu informācija – inguna.galdina@gmail.com vai +37126553364© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv