25.01.2022, Otrdiena
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!

Pārgaujas novada svētki “Novads no cita skata punkta”
No 14. līdz 16. jūlijam Pārgaujas novadā svinēsim 4. novada svētkus, kuru laikā mēģināsim paskatīties uz Pārgaujas novadu no cita skata punkta, atskatoties uz pagātni un salīdzinot to ar šodienas redzējumu. Kā jau ik gadu būs iespēja baudīt gan novada amatierkolektīvu priekšnesumus, gan viesmākslinieku uzstāšanos. Šogad programmu papildinās arī sportiska aktivitāte – skrējiens “Pretī100”.

Svētki sāksies 14. jūlijā vakarā Raiskuma estrādē. Svētkus atklāsim ar novada iedzīvotāju iesūtīto fotoattēlu izstādi “Novads no cita skata punkta”. Savukārt sestdien šī izstāde būs apskatāma Straupē. Gan piektdien, gan sestdien visiem kopīgi būs iespēja veidot pirkstu nospiedumu gleznu. Par muzikālo noformējumu novada svētku pirmajā dienā rūpēsies jauniešu muzikālā apvienība “Grēki”. Vakara izskaņā apbalvosim fotokonkursa “Novads no cita skata punkta” uzvarētāju, bet vakaru noslēgsim ar ugunīgu priekšnesumu un bungu perkusijām.

Sestdienas rīta cēliens sāksies kempingā “Apaļkalns”, kur jau no plkst. 8.30 varēs reģistrēties skrējienam “Pretī100”, lai plkst. 10.00 jau pirmie skrējēji varētu doties trasē. Skrējienā aicināts piedalīties ikviens. Katram būs iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci: 6 km apkārt Raiskuma ezeram vai 10 km apkārt Raiskuma un Auciema ezeriem. Skolēniem un pašiem mazākajiem skrējējiem ne mazāk interesantas distances kempinga „Apaļkalns” teritorijā. Ar piemiņas balvām tiks apbalvoti katras dalībnieku grupas 1. – 3. vietas ieguvēji. Īpašas balvas absolūtajiem uzvarētājiem 6 km un 10 km distancēs sieviešu un vīriešu konkurencē. Dāvaniņas pašiem mazākajiem skrējējiem uzreiz pēc finiša.

Sākot no plkst. 13.30 visi aicināti doties uz Straupi, kur estrādē un tās tuvākā apkārtnē katram vajadzētu atrast sev ko interesējošu.

Būs iespēja apskatīt izstādi “Pārgaujas novads TOREIZ un TAGAD”. Izstādes tapšanā var iesaistīties ikviens, jo vēl līdz 30. jūnijam aicinām iedzīvotājus pārlapot savus bilžu krājumus, mēģinot atrast pagātnes fotogrāfijas, kurās redzami Pārgaujas novada skati (tajās var būt attēlotas gan mājas, gan ainavas). Brīvā stilā izveidojiet aprakstu par šīm fotogrāfijām, iekļaujot precīzu tās uzņemšanas vietu un autoru. Iesniedziet TOREIZ fotogrāfijas kopā ar aprakstiem Straupes, Stalbes vai Raiskuma bibliotēkā vai papildus informācijai zvaniet pa tālruni 22485145 (Madara). Līdz Pārgaujas novada svētkiem tiks apsekotas iesniegto fotogrāfiju uzņemšanas vietas un uzņemti jauni fotoattēli ar to, kā tās izskatās TAGAD. Aicinām iesaistīties izstādes veidošanā, lai kopīgiem spēkiem mums izdotos krāšņa izstāde.

Savukārt bērnus priecēs sejiņu apgleznošana, lielie burbuļi un novada amatierteātru izrādes bērniem.

Gan maziem, gan lieliem būs pieejams Orbitron. Orbitron ir atrakcija, kas iepriecinās ikvienu, kurš bērnībā sapņojis lidot kosmosā. Orbitron saimnieks Jānis par atrakciju: “Orbitron ir paklausīgs zvērs! Tas var būt, gan jauks, gan traks. Tāpēc lidojums ar Orbitron ir pa spēkam ikvienam. Kaut iekšā sēž maziņš skolnieks, nopietns kosmonauts vai vecmamma! Būs bailīgi smiekli un prieka asaras!” Apmeklētājiem piedāvāsim 2 veida Orbitronus, slinkais Orbitron būs paredzēts no 5 līdz 70 gadiem, svaram līdz 130 kg, savukārt sportiskais Orbitron būs paredzēts jauniešiem un pieaugušajiem, kuru garums ir no 150 cm līdz 210 cm.

Bet tos, kas nevēlas tik asas izjūtas, bet gribas kaut ko maigāku, aicinām pieteikties smaržu darbnīcai, kur būs iespēja katram pašam pagatavot savu smaržu buķeti. Savu smaržu būs iespēja pagatavot gan sievietēm, gan vīriešiem. Vietu skaits meistarklasē ierobežots, tāpēc aicinām pieteikt vietu meistarklasē laicīgi pa tālruni 26234766 (Solveiga). Tiem, kas nevēlas paši pagatavot smaržas, bet grib aplūkot kā notiek šis process, tie aicināti doties uz meistarklases nodarbību, lai aplūkotu kā top smaržas.

Plkst. 17.30 svētku apmeklētāji aicināti doties uz svētbrīdi Straupes baznīcā, pēc kura paredzēts novada ansambļu un koru īss koncerts. Pēc koncerta visi aicināti doties gājienā no Straupes baznīcas uz estrādi.

Nonākot atpakaļ estrādē, apmeklētājus sagaidīs novada deju kolektīvu koncerts, kam sekos grupas “CREDO” koncerts.

Balles ritmos palīdzēs iejusties Normunds Jakušonoks un TIPA ORĶESTRIS.  Pēc balles grupas “FERRUM” koncerts.

Sestdien Straupes estrādē no 13.30 līdz 22.00 svētku apmeklētājiem būs iespēja aizpildīt apmeklētāju anketu. No visām anketām tiks izlozētas 2 korekti aizpildītas anketas, kuru autori katrs saņem balvu. Balvā – lidojums ar gaisa balonu virs Pārgaujas novada 1 personai.
Uzvarētājus izlozēsim tajā pašā dienā līdz svētku salūtam.

Svētdien, 16. jūlijā, Straupes pagastā kapu svētki – 11.00 Pārupes kapos un 13.00 Vecajos kapos. Savukārt, Straupes lauku labuma tirdziņš Straupes zirgu pastā no plkst. 11.00 – 15.00 gaidīs apmeklētājus.

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas.

Sekojiet līdzi svētku programmai un aktualitātēm uz Pārgaujas novada informācijas stendiem, Pārgaujas novada mājaslapā www.pargaujasnovads.lv un Facebook lapā “Pārgaujas novads” .

Solveiga Ruska,
kultūras pasākumu organizatore