18.10.2019, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
40, pašlaik vēro: 38.

Vai, iepērkoties vietējos veikalos, pamanāt Pārgaujas novadā ražotos produktus, kas tiek izcelti ar īpašu preču zīmi “Radīts Pārgaujas novadā”?
» SākumlapaGrāmatas “The world of crocuses” prezentācija

Selekcionārs un pētnieks Jānis Rukšāns un Guna Rukšāne ielūdz uz grāmatas “The world of crocuses” prezentāciju 10. martā plkst. 12:00 “Jaunrūjās” Raiskuma pagastā. Aicināts ir ikviens interesents un krokusu cienītājs!

Rukšāna kungs ir izdarījis unikālu darbu – izveidojis apjomīgu monogrāfiju (568 lpp.) par pasaules krokusiem. Šis darbs ir veltījums Latvijai simtgades jubilejā.


Rukšāna kungs pērn nosvinēja savu 70. jubileju. Visu savu darba mūžu viņš ir audzējis, introducējis, selekcionējis un pētījis sīpolpuķes. Prioritātes laika gaitā ir mainījušās. Vispirms tās bija tulpes, tad nāca narcises, pēc tam cīrulīši un citas sīkās sīpolpuķes, bet viena kultūra ir pavadījusi viņu visu mūžu, un tā ir krokusi. Šobrīd Jānim pieder pasaulē lielākā krokusu kolekcija ar vairāk nekā 1500 paraugiem. No 235 šobrīd zināmajām krokusu sugām Jānis ir atklājis un aprakstījis vairāk nekā 30. Pēdējos pāris gadus viņš lielāko daļu laika pavadīja pie datora un rezultātā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu tika izdota monogrāfija ar vairāk nekā 1700 krāsu bildēm “The World of Crocuses” (Krokusu Pasaule). Grāmata ir angļu valodā, bet ilustrācijām jau nav valodas, tās runā pašas.
/Citāts no grāmatu kataloga/

Pasākums notiks milzīgajā siltumnīcā, kurā būs servēts arī vīns un uzkodas. Saimnieki aicina izvēlēties piemērotus apavus un apģērbu esošajiem laikapstākļiem (t.sk. aicinājums paņemt līdz gumijas zābakus).


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv