06.06.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
    ...
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
582, pašlaik vēro: 20.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaCeturtais Interesantās vēstures vakars "Viduslaiku Hanzas garša"

Pašu vai zemnieku audzēti dārzeņi, pļavā vāktas zālītes garšvielām vai ārstnieciskām tējām un mežā gādātās savvaļas veltes ir tās iezīmes, kas raksturo Latvijas virtuves tradīcijas. Arī mūsdienās.

Bet vai šādas gastronomiskās tradīcijas bijušas jau viduslaikos? Kādus produktus uzturā lietoja, kā tos pagatavoja un pasniedza Hanzas laika Straupes iedzīvotāji? Vai kino industrijas radītais priekšstats, kur galdu klāj cepti cūkas stilbi, brangi alus kausi, lieli maizes klaipi un kāds dārzenis vai auglis, atbilst tam, ko par viduslaiku gastronomijas tradīcijām liecina vēstures materiāli?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes aicinām meklēt 1. februārī plkst. 18:00 Mazstraupes pilī (Straupes pamatskolā), kur projekta „"Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros Pārgaujas novada pašvaldība rīko ceturto Interesantās vēstures vakaru. Pasākuma laikā noritēs tikšanās ar Turaidas muzeja direktores vietnieci Dr. hist. Viju Stikāni, kura iepazīstinās ar savu pētījumu un stāstīs par Viduslaiku Hanzas gastronomiju Straupē un tās apkārtnē.

Aicināti senās vēstures interesanti, īpaši tie, kam tuva ēdiena kultūra, vēsture un pagatavošanas māksla!Liene Zilvere,
projekta HANSA koordinatore


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv