18.01.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
685, pašlaik vēro: 16.

» SākumlapaPārgaujas novada svētki “Straupei 810” svētku programma

Pārgaujas novada svētki “Straupei 810” jūlijā mēnesī novadā piedāvās plašu kultūras programmu dažādām interesēm. Svētku sāksim svinēt jau 9. jūlijā Ungurmuižā, kur plkst. 16:00 Ungurmuižas apmeklētājus ar saviem košajiem un dzīvesprieka pilnajiem darbiem priecēs divas mākslinieces, māsas Liene Liepiņa un Ilvita Didrihsone, ar mākslas darbu izstādes “Satikšanās” atklāšanu, savukārt plkst. 18:00 parka noskaņu koncerts, muzicēs flautiste Egija Veldre un pianiste Ieva Dzērve. Koncerta klausītājiem parkā paredzēti galdiņi, vietas, lūdzu, rezervēt pa tālr. 22007332.

Programmu iespējams palielināt šeit


a
Svētkus turpināsim svinēt 15. jūlijā, kad Straupes tautas nama mazajā zālē atklāsim lielstraupietes Annas Leimanes un viņas mazbērnu glabāto un pašu darināto darbu izstādi – “Vairogu saimnieces rokdarbi”. Šajā pašā dienā plānotas vairākas aktivitātes Mazstraupes pilī un tās parkā, kā arī pie Piķieru namiņa Straupē – Hanzas takas prezentācija, konkursa “Straupe Hanzā” uzvarētāja apbalvošana, izstāde “Krēsls: senais un mūsdienīgais”, kuru vēl līdz 1.jūlijam aicinām iedzīvotājus dalīties ar savu īpašo, saglabāto krēslu. Savukārt vietējie meistari un ražotāji tiek lūgti iepazīstināt ar pašu gatavotajiem darbiem. 15.jūlija vakarā par svētku noskaņu rūpēsies smilšu kino, kas savu stāstu izstāsta caur smilšu graudiņiem, un Rīgas Danču klubs, kas ne tikai sniegs koncertu, bet arī iesaistīs kopīgās dejās ikvienu dejot gribētāju. Svētku laikā tiks demonstrēta spēlfilma “Purva bridējs”. Filmas demonstrēšanu mēs vēlētos papildināt ar iedzīvotāju atmiņām un fotogrāfijām par filmas uzņemšanu. Tāpēc aicinām ikvienu novada iedzīvotāju līdz 1.jūlijam dalīties ar spilgtākajām atmiņām un fotogrāfijām par spēlfilmas “Purva bridējs” filmēšanas laikā pieredzēto, lai kopā veidotu atmiņu stāstus un ar tiem iepazīstinātu novada iedzīvotājus Pārgaujas novada svētku “Straupei 810” atklāšanas vakarā 15. jūlijā.

16. jūliju, sestdienu, sāksim ar izstādi “Aplūko manu vāģi”, kur būs iespējams aplūkot dažādi braucamrīki, bērniem būs iespēja apgleznot sejiņas un vērot Rīgas jauniešu leļļu teātra izrādi “Vinnijs Pūks un viņa draugi”. Ar krāšņu šovu sevi pieteiks ielu vingrotāji, kas ne tikai rādīs dažādus paraugdemonstrējumus, bet arī iesaistīs publiku. Savukārt mākslas cienītājiem un tiem, kam šī joma pašiem ir tuva piedāvājam iespēju apmeklēt Ebru zīmēšanas meistarklasi, kas ļauj gleznot uz ūdens virsmas. Ebru ir ekskluzīva seno persiešu radīta māksla, kas neatstās vienaldzīgus ne bērnus, ne vecākus. Zīmējums tiek veidots ar krāsām, kuras neizšķīst ūdenī, bet paliek uz ūdens virsmas. Meistarklasē vietu skaits ierobežots, pieteikšanās pa tālr. 26234766.

Straupes estrādē būs apskatāma sieviešu kluba “Dzirkstelītes” sirdsdarbu izstāde -  rokdarbi un gleznas.

Svētbrīdi baznīcā papildinās Evitas Zālītes un Ilonas Birģeles koncerts, kam sekos svētku gājiens uz Straupes estrādi, kur aicinām piedalīties ikvienu svētku svinētāju, uzņēmēju, mājražotāju un iedzīvotāju, lai kopā parādītu, cik bagātīgi mēs esam. Gājiena un svētku krāsa šogad sarkanā - ģerbonī ietvertā sarkanās rozes krāsa. Aicinām ikvienu gājiena dalībnieku izmantot šo sarkano krāsu dodoties gājienā, ģērbjot sarkanas krāsas drēbes, spraužot matos sarkanas puķes vai līdzi ņemot sarkanu balonu vai kā citādi sevi parādītu, izmantojot sarkano krāsu.

Pēc svētku gājiena estrādē demonstrēs dziesmu spēli “Īsa pamācība mīlēšanā”, kas veidota kā teatrāli dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums. Spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, pēkšņas situāciju maiņas, kurās iejūtas populāri teātrī un Latvijas seriālos iemīļoti aktieri, kas, atveidojot vairākas lomas, apliecina savu pārtapšanas meistarību.

Uzvedumā darbojas: Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Evija Skulte, Aīda Ozoliņa, Ivars Kļavinskis, Kristians Karēļins, Juris Kalniņš, Voldemārs Šoriņš, Andris Daņiļenko, Valdis Zilveris un Pārgaujas novada dziedātāji un dejotāji.
Režisors – J.Kalniņš, muzikalā apdare – V.Zilveris, producente – A.Ozoliņa.

Vakara noslēgumā klausītājus priecēs Ivo Fomins ar grupu, bet ballē muzicēs brāļi Auzāni un grupa "911". Savukārt pusnaktī svētku apmeklētājus priecēs krāšņs salūts.

Svētdien, 17.jūlijā, Straupes lauku labuma tirdziņā būs iespēja nobaudīt svētku desertu.
Straupes lauku labumu tirdziņā būs iespēja satikt ZAAO vides iniciatīvas “100 labie darbi Latvijai” vēstnešus. Asini prātu vides jautājumos un laimē Tallink jūras ceļojumu 4 personām!

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas.

Sekojiet līdzi aktuālākajai informācijai uz Pārgaujas novada informācijas stendiem, Pārgaujas novada mājaslapā www.pargaujasnovads.lv, Twitter kontā @Pargaujasnovads un Facebook “Pārgaujas novads”.

Pasākumu fiansē:
Pasākumu atbalsta:


Solveiga Ruska,
Kultūras pasākumu organizētāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv