12.07.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
85, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaSatikšanās Ungurmuižā

9. jūlijā, ieskandinot Pārgaujas novada svētkus, Ungurmuižā satiksies māksla un mūzika, četras brīnišķīgas latviešu mākslinieces. Ar saviem košajiem un dzīvesprieka pilnajiem darbiem priecēs gleznotājas Liene Liepiņa un Ilvita Didrihsone, kā arī flautiste Egija Veldre un pianiste Ieva Dzērve.

Plkst. 16.00 Lienes Liepiņas un Ilvitas Didrihsones mākslas darbu izstādes “Satikšanās” atklāšana. Izstāde Ungurmuižā būs apskatāma līdz 18.septembrim.

Plkst. 18.00 Flautistes Egija Veldres un pianistes Ievas Dzērves brīvdabas koncerts. Būs dzirdami dažādi deju ritmi - no valša līdz sambai, arī ļoti liriska, emocionāla un ilustratīva mūzika, ko komponējuši labākie mūsdienu amerikāņu un angļu komponisti M. Mowers, J.Klārks u.c. (Sēdvietas pie galdiņiem lūdzu rezervēt iepriekš pa tālr. 22007332).

Ieeja bez maksas. Pasākumu finansē Pārgaujas novada pašvaldība.

Par māksliniecēm:

Liene Liepiņa studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, Restaurācijas nodaļā, ieguvusi zinātņu maģistra grādu Vizuāli plastiskajā mākslā, prasmes pilnveidojusi pie mākslinieces Helēnas Heinrihsones. Par sevi māksliniece saka: “Jau no agras bērnības, cik vien sevi atceros, esmu zīmējusi. Skolas laikā mana mīļākā nodarbība bija vizuālā māksla, pabeidzu arī mākslas skolu. Pēc vidusskolas beigšanas biju ļāvusies ziedu un augu pasaules krāsainajam vilinājumam, apgūstot ziedu noformējuma dizainu. Nenovērtējamu pieredzi deva nodarbības pie mākslinieces – gleznotājas Helēnas Heinrihsones, kurai esmu no sirds pateicīga.

Brīnišķīga bija kopēšanas nodarbības dotā iespēja vairāku gadu garumā doties uz Mākslas muzeju kopēt vecmeistaru gleznas, kas lielā mērā arī veidojusi manu gleznošanas manieri. Ziedi, koki, dzīvnieki – visa Dieva radītā daba ir tas, kas dod man spēku, enerģiju un iedvesmu darbam. Esmu laimīga un pateicīga, ka varu gleznot – darīt to, kas man visvairāk patīk, dod gandarījumu un piepildījumu. Caur savām gleznām cilvēkiem vēlos sniegt prieku un pozitīvo.”

Ilvita Didrihsone savu mākslinieces karjeru uzsākusi Latvijas Mākslas akadēmijas vakara kursos, kā arī prasmes apguvusi pie mākslinieces Helēnas Heinrihsones. LMA Restaurācijas nodaļā ieguvusi Humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslā. Kopš 2005.gada mākslinieces piedalās izstādēs visā Latvijā.

Egija Veldre ir dzimusi un augusi Cēsīs, muzikālos pamatus guvusi A.Kalniņa Cēsu mūzikas skolā, taču jau vidusskolā devusies uz Rīgu, lai savu talantu attīstītu Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolā, savukārt pēc tās - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kurā studē joprojām. Savā radošajā darbībā muzicējusi dažādu orķestru un ansambļu sastāvos, gūstot godalgotas vietas gan Latvijā, gan ārpus tās. Aktīva darbība noris arī kā solo māksliniecei, panākumi dažādos starptautiskos konkursos, gan arī cita veida avantūras, piemēram, dalība TV šovā "Radīti mūzikai" LTV1. Mīlestību pret mūziku un prasmi strādāt ar bērniem pielietojusi darbā Kokneses un Piņķu mūzikas skolās, taču šobrīd savu profesionālo izaugsmi veicina, spēlējot Liepājas Simfoniskajā orķestrī.

Pianiste Ieva Dzērve dzimusi Rīgā. Absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu (L. Prūses klavieru klase). Ieguvusi bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur mācījusies klavierspēli pie V. Janča, koncertmeistarēšanu pie I. Villerušas, kameransambli pie G. Rasas. Turpat ieguvusi maģistra grādu kameransambļa specialitātē pie G.Rasas un J. Maļecka.  Zināšanas koncertmeistarēšanā papildinājusi Internacionālajā Vasaras Mūzikas Akadēmijā Nicā (Francija) pie A. Žakobas (Ariane Jacob). 

Patlaban ir Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks. Kā pasniedzēja piedalījusies 24. un 27. flautistu un pianistu Forumā Luksemburgā (Diekirch) (24th, 27th Forum for Flute and Piano). Koncertējusi kopā ar K.Janu (Carlo Jans), M.Faustu (Michael Faust), J.Balintu (János Bálint), S. Mīdu (Steven Mead), G.Hinzi (Gudrun Hinze), M.Zupanu (Matej Zupan), Č.Randolfu Soijeri (Charsie Randolph Sawer).

No 2000. līdz 2016. gadam Ieva ir darbojusies Rīgas kamerkorī Ave Sol. Kā kora dziedātāja un koncertmeistare piedalījusies šī kora CD ieskaņojumos un koncerttūrēs Eiropā, Krievijā, Izraēlā, Japānā, Ķīnā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Malceniece
tālr.: 22007332
www.ungurmuiza.lv

© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv