23.10.2020, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
658, pašlaik vēro: 29.

» SākumlapaNotikusi 2015. gadā dzimušo bērniņu godināšana

Saules zelta piebiruši
Visi mazi pudurīši.
Būt tādam saulainam
Tavam dzīves gājumam!
/Latviešu t.dz./


14. martā, dienā pirms valstī svinamās Ģimeņu dienas, Stalbes tautas namā organizējām 2015. gadā dzimušo bērnu svētkus. Uz tiem aicinājām 2015. gadā dzimušos bērniņus kopā ar vecākiem, vecvecākiem, lielākajiem brāļiem un māsām.

Šajos svētkos ir iespēja apskatīt vienaudžus, salīdzināt, cik kurš liels izaudzis, konstatēt, ar ko kopā būs jādarbojas bērnudārzā, ar ko kopā skolā zinības jākrāj. Pasākumā piedalījās 19 mazuļi. Sākumā muzikālu priekšnesumu sniedza Annija Putniņa, bet vēlāk mazuļus apciemoja arī Karlsons, kurš kopā ar viņiem devās dažādās rotaļās un baudīja pašvaldības sarūpēto cienastu.

Īsumā par skaitļiem:
2015. gadā Pārgaujas novadā dzimuši 32 bērni: 14 zēni un 18 meitenes.
  • Raiskumā: 4 zēni un 8 meitenes;
  • Stalbē: 2 zēni un 3 meitenes;
  • Straupē: 8 zēni un 7 meitenes.

Kā iepriekšējā gadā, arī 2015. gadā zēnam ir dots vārds Jānis. Vārdu Līga meitenēm vecāki jau vairākus gadus pēc kārtas neizvēlas. Jaunākā Līga Raiskuma pagastā dzimusi 2007. gadā, Stalbē – 2006. gadā, bet Straupes pagastā – 1997. gadā. Vecāki vārdus saviem bērniņiem izvēlas dažādi: pēc labskanīguma, pēc stipruma, arī pēc tā – lai tāda vārda valkātāju skaits pagastā un novadā būtu pēc iespējas mazāks.

Pateicamies vecākiem par atsaucību un dalību svētkos.

Aicinām 2015. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuri svētkus neapmeklēja, ierasties Stalbē darba laikā, lai saņemtu dāvanu savam mazulim.


Laima Poriete un Nellija Lapšāne,
Dzimtsarakstu nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv