01.12.2021, Trešdiena
  • Informējam, ka 30.11.2021 tiks slēgti Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Citadeles un Swedbank bankas norēķinu konti.
    Pārgaujas apvienības pārvalde informē, ka šā gada 30.novembrī tiks slēgti pārvaldes maksājumu konti AS "Citadele banka" un AS "Swedbank" bankās. Maksājumu veikšanai lūdzam izmantot AS “SEB banka” norēķinu kontu, kas paliek nemainīgs. Rekvizīti maksājumu veikšanai: Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvalde Reģ. Nr.: 90009116276 Konta numurs: LV06UNLA0050014307758

Ungurmuižā 5. martā marimbas koncerts

Ungurmuižā 5. martā plkst. 18:00 būs īpaša iespēja dzirdēt  sitaminstrumentālistu zvaigznes Guntara Freiberga marimbas koncertu  „Pavasara balādes”.

Harizmātiskais un spilgtais mākslinieks Guntars Freibergs  ir  ieguvis plašu starptautisku atzinību  ar savu īpašo talantu un virtuozitāti  ir sajūsminājis klausītājus daudzviet pasaulē.

Guntars Freibergs ir daudzkārtējs  starptautisku konkursu laureāts Latvijā un Eiropā:
1.vietas ieguvējs Starptautiskajā marimbas konkursā Fermo Itālijā,
2.vietas ieguvējs Starptautiskajā marimbas konkursā Zalcburgā Austrijā.

Guntars Freibergs ir ieguvuvis Maģista grādu Anton Bruckner Privatuniversität, (Linca, Austrija), akadēmiskās mūzikas grādu Le Conservatoire de Strasbourg, (Francija).  Maģistra grādu Briseles karaliskajā konservatorijā.

Guntars Freibergs ir koncertējis Latvijā, Dānijā, Krievijā, Vācijā, Francijā, Austrijā, Itālijā, Bulgārijā, Šveicē., Igaunijā, Lietuvā.

Koncerta programma izskanēs kā veltījums  mīlestībai, sievietēm un pavasarim. Koncerta programmā izvēlētie skaņdarbi ir mākslinieciski tēlaini un daudzkrāsaini, atspoguļojot mīlestības dažādās izpausmes. No maigām, romantiskām noskaņām līdz kvēlojošām, dramatiskām un ugunīgām emocijām. Koncerts sniegs lielu baudījumu melodiskas un emocijām bagātas mūzikas cienītājiem.

Koncerta programmā būs iespēja dzirdēt arī  vairākas Guntara Freiberga orģinālkompozīcijas marimbai, kas ir īpaši tuvs instruments māksliniekam. Marimbu  Guntars raksturo kā salīdzinoši jaunu instrumentu,  kura mūžs tikai nesen sasniedzis pusgadsimta slieksni, lai gan instrumenta dzimtas saknes meklējamas tālā pagātnē, Āfrikas un Dienvidamerikas kontinentos. Marimbas skanējumā joprojām dzirdamas šīs arhaiskās nokrāsas, kas gan sapludinātas ar mūsdienīgām harmonijām spēj iegūt īpaši unikālu skanējumu. Tieši šī specifiskā sintēze, tik pat kā starp pagātni un nākotni, ir tas, kas uzrunā klausoties marimbas mūzikas skaņās.

Ungurmuižas īpašā gaisotne ar savu seno un bagāto kultūras vēsturi ir  iedvesmojoša vieta, lai baudītu izcilu klasiskās mūzikas koncertu. Ungurmuiža atrodas 15 km attālumā no Cēsīm, 80 km no Rīgas.

Koncerta programmā : W. A. Mozart, K. Abe, E. Sejourne, D. Maslanka, G. Freiberga, J.Williams, Y.Tiersen, E.Sammut, Yiruma, N. Rosauro.

Biļetes ir pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Biļešu cena 15 EUR
Koncertu organizē biedrība „Mākslas pieskāriens”

Informāciju sagatavoja:
biedrība „Mākslas pieskāriens”