06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
766, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaMīlestības dienas priekšvakarā amatierteātris "Cālīši Brālīši" nospēlēja pēdējo izrādi pirms lielās pauzes

13. februārī, Visu mīlētāju dienas priekšvakarā, Straupes tautas namā pulcējās amatierteātra “Cālīši Brālīši” radi, draugi, kvēlākie fani un novada iedzīvotāji kuplā skaitā, lai, kā pēc pašu aktieru paziņojuma, pēdējo reizi paskatītos uz “Cālīšiem Brālīšiem” un viņu izrādi “Mīlestības pinekļos”.

Gaidot “Cālīšu Brālīšu” pēdējo izrādi, apmeklētājiem bija iespēja gan nofotografēties ēnu foto stūrītī, gan nobaudīt mīlas dzērienu, gan izmēģināt roku šautriņu mešanā, lai atklātu savu patiesā mīlētāja būtību. Lielākā daļa atnākušo bija ar plašu un dedzīgu sirdi. Par to, ka viņi tādi ir, liecināja pilnās skatītāju rindas un visas izrādes garumā dzirdamā regulārā smieklu un aplausu devu.

Īsi pirms izrādes sākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties konkursā un atpazīt latviešu dziesmas, kas ir par un ap mīlestību.  Tas, kurš dziesmu atpazina, dabūja saldu balviņu. Pēc saldo balviņu saņemšanas, zāles gaismām dziestot, aizkariem veroties, uz skatuves ieraudzījām siltāku gadalaiku, kad kokiem lapas jau saplaukušas un mīlestības un pārpratumu laiks ir klāt.

Darbība risinājās krogā “Pie krogus papus”, kur krodzinieks ar sievu cenšas pie vīra izdot savu meitu, kurai jau sen bija laiks apņemt vīru. Kā ierasts, vīram jābūt turīgam, bet, kā mēdz gadīties, kārtīgais precinieks neatklāj savu patieso vārdu un noskata nevis saimniekmeitu, bet gan audžumeitu. Balto melu virpulī neiztika bez kurioziem un pārpratumiem, kuru rezultātā saimniekmeitu aprecēja viltvārdis un pēc policijas iejaukšanās atklājās, ka viltvārdis ir pat policijas meklēšanā! Beigu beigās saimniekmeita tiek pie viltvārža, bet audžumeitu par savu izredzēto noskata kārtīgais un tīkamais precinieks, un viņi dzīvo ilgi un laimīgi.

Izrādes mīlestības un viltību pinekļi skatītāju aizrāva smieklu un pārdzīvojumu varā tik dziļi, ka nemanot izrāde jau bija noslēgusies. Un tad “Cālīši Brālīši” apstiprināja klīstošās baumas, ka kādu laiku viņus uz skatuves vairs neredzēsim. Pavisam gan pamest teātri viņi nevēlas, tādēļ “Cālīši Brālīši” atvadās ar vārdiem, ka šobrīd dodas atvaļinājumā. Tā garumu gan vēl nav noteikuši. Režisore Inese Mangule apstiprināja, ka “Cālīši Brālīši” mākslai nesaka “NĒ”, tikai paņem pauzīti. Režisore ar smaidu uz lūpām nosaka, ka nezāles jau neiznīkst, kas ļauj domāt, ka “Cālīšus Brālīšus” uz skatuves mums vēl būs iespēja redzēt.

Paldies atraktīvajiem aktieriem: Samantai Gulbei, Gatim Grāvelim, Ilutai Čudorānei, Arvīdam Grāvelim, Zanei Pokkerei, Krišjānim Baltpurviņam, Signei Grāvelei, Kristīnei Silickai, Kristai Zeidenbergai, Evijai Streičai, Jurģim Eihenbaumam un viņu režisorei un Mīlestības dienas pasākuma idejas autorei Inesei Mangulei.

Pārgaujas novada pašvaldība novēl uzņemt spēkus un izbaudīt vasaru! Ar jaunu sparu gaidīsim vienmēr aktīvos un atraktīvos “Cālīšus Brālīšus” jaunās izrādēs!

Galeriju var aplūkot sadaļā Foto 2016
13. februārī atzīmēta Mīlestības diena ar amatierteātra “Cālīši Brālīši” izrādi Straupes tautas namā


Kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv