15.08.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
815, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaBarikāžu piemiņas pasākums

Tev, Dieviņ, spēks, varīte

Tev gudrais padomiņš

Dod, Dieviņi, spēku, prātu

Neļauj otra vergam būt.

 

Jau janvārī būs apritējuši 25 gadi kopš 1991.gadā notikušajām barikādēm, tāpēc, atzīmējot šo notikumu, 20.janvārī sanāksim visi kopā Raiskuma estrādē, Straupes estrādē un pie Stalbes tautas nama, kur plkst. 17:30 degs barikāžu atceres ugunskuri.

Plkst. 19:00 Stalbes tautas namā tiks izrādīta Zigurda Vidiņa dokumentālā filma “Tēvu barikādes”.

Par filmu pats režisors saka šādus vārdus: “Pirms divdesmit gadiem burtiski nedēļas laikā mainījās mana uztvere par Latviju, Latvijas iedzīvotājiem un, savā ziņā, pašam par sevi. Piecdesmit tūkstoši cilvēku spēja sanākt kopā uz barikādēm un aizstāvēt sapni – sapni par Latvijas neatkarību, neskatoties uz jebkādiem ārējiem, uzspiestiem apstākļiem. Šajā filmā es mēģināju apskatīt, kas tieši šajā nedēļā notika un kā šī nedēļa ir izmainījusi barikāžu dalībnieku un manu dzīvi."

Būs pieejams arī transports, kas nogādās uz filmu un atpakaļ.
Plkst. 18:30 kursēs autobusi Raiskums-Auciems-Stalbe un Straupe-Plācis-Rozula-Stalbe. © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv