24.09.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
656, pašlaik vēro: 23.

» SākumlapaAtskats par NFI un LPS projekta “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” 10.jūlija sanāksmi Pārgaujas novadā

10. jūlijā Pārgaujas novadā norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības koordinētā projekta “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” tīkla “Pašvaldību investīciju politika sabiedriskajos pakalpojumos un autoceļu uzturēšanā un būvniecībā” sanāksme. Sanāksmi atklāja Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, norādot uz būtiskākajiem ieguvumiem pašvaldības dalībai projektā. Sanāksmē piedalījās tīkla dalībnieki no dažādām Latvijas pašvaldībām – Viesītes novada, Alūksnes novada, Ķekavas novada, Kārsavas novada, Riebiņu novada, Ādažu novada, Alojas novada, Saldus novada un Gulbenes pilsētas, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Sanāksmes pirmā daļa tika organizēta Auciema muižā, kurā tika pārrunāti jautājumi par publisko pakalpojumu organizāciju un investīciju piesaisti Pārgaujas novadā (ziņoja Pārgaujas novada Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece), kā arī par sabiedriskā transporta organizāciju mazapdzīvotās lauku teritorijās - Vidzemes plānošanas reģiona rīcības plāns “Transports pēc pieprasījuma” (ziņoja Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants). Pirmajā sanāksmes daļā notika diskusija par skolēnu pārvadājumu organizāciju pašvaldībās, aplūkojot arī Pārgaujas novada pieredzi skolēnu pārvadājumu organizēšanā (ziņoja Pārgaujas novada pašvaldības izpilddirektore Maruta Drubiņa). Diskusiju vadīja Aino Salmiņš, tīkla koordinators.

Sanāksmes otrā daļa norisinājās Daibē - SIA “ZAAO” Daibes poligonā, kur pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar līdzšinējo SIA “ZAAO” darbību, labajiem prakses piemēriem un pieredzi, kā arī tika skatīti jautājumi par investīciju piesaisti atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam. Ar SIA “ZAAO” darbību pašvaldības pārstāvjus iepazīstināja valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, kā arī Daibes poligona vadītājs Ģirts Kuplais.

   Pārgaujas novada pašvaldība pagājušā gada beigās kļuva par vienu no pilotpašvaldībām Latvijas Pašvaldību savienības koordinētajā projektā “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana”. Projekts tiek īstenots ar Norvēģijas Finanšu instrumenta atbalstu.

   Latvijas Pašvaldību savienības koordinētais projekts “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” balstīts, lai izveidotu “mācīties salīdzinot” sistēmu. Projekts piedāvā pašvaldībām iespēju efektīvāk izmantot savus resursus darba organizēšanā un pakalpojumu sniegšanā un vadīt pašvaldības darbu, balstoties uz faktiem, datu analīzi un citu pašvaldību pieredzi konkrētu problēmjautājumu risināšanā. “Mācīšanās salīdzinot” ir process, kurā iespējams uzlabot pašvaldības praktisko darbību, daloties zināšanās un informācijā ar citām pašvaldībām.

Projekta ietvaros ir izveidoti četri pašvaldību sadarbības tīkli: Pašvaldību stratēģiskās vadīšanas tīkls (T1); Pašvaldību sociālā darba un veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanas tīkls (T2); Pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu un mājokļu politikas tīkls (T3) un Pašvaldību izglītības un kultūras tīkls (T4). Pārgaujas novada pašvaldība projekta ietvaros piedalās pilotpašvaldības statusā T3 tīklā. Projekta eksperte no Pārgaujas novada pašvaldības ir Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja - Baiba Zvejniece.

 

VTV sižetu par 10.jūlija sanāksmi Pārgaujas novadā var noskatīties: 10.jūlija sanāksme Pārgaujas novadā


Saistītais raksts par projekta 10.jūlija sanāksmi Pārgaujas novadā www.pargaujasnovads.lv pieejams: raksts


   


Par projektu vairāk uzziniet: Lietpratīga pārvaldība projekts

 

Informāciju sagatavoja:
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja

Baiba Zvejniece

t: 29353779,

e-pasts: baiba.zvejniece@pargaujasnovads.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv