28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
19, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaAtsākas kultūras pasākumi Ungurmuižā

Vēsturiskās Ungurmuižas izstāžu zālē līdz 13. jūlijam apskatāma mākslinieces Dinas Dubiņas izstāde "Simbioze".

Izstādē māksliniece spēlējas ar jaunām un senām tehnoloģijām, rodot citu skatījumu uz lietām to simbiozē –  lai mēs iegūtu papildu pozitīvo enerģiju un prieku. Izstādē skatāmas emaljas gleznas un gleznas ar dzintaru un grafītu.

Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, beigusi Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu, Igaunijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu. Piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Vācijā, Spānijā, ASV un citur pasaulē.

Ungurmuižas Izstāžu zāle var lepoties ne tikai ar mākslinieku darbiem, bet arī ar atjaunoto grīdas segumu, kas tapis Eiropas Savienības (ES) projekta ietvaros. Skaistā koka dēļu grīda ar īpaši kaltajām naglām ir tikai redzamā puse, taču protezētas un atjaunotas arī senās koka sijas un grīda slēpj apkures sistēmu, kas ļauj Izstāžu zāli izmantot pilnvērtīgi visa gada ietvaros, nevis tikai gada siltajā laikā kā līdz šim.

Pēc ierobežojumu mazināšanas Ungurmuiža atkal vērusi durvis apmeklētājiem, lai priecētu tos ar pastāvīgo ekspozīciju muižas 1.un 2.stāvā, kas arī  tapusi ES projekta ietvaros. Tā ļauj iejusties muižas senākajā dzīvē un iegūt pilnvērtīgu informāciju par tās saimniekiem.

Ungurmuižā šovasar vēl plānoti vairāki kultūras pasākumi – gan koncerti, gan izstādes, informācija www.ungurmuiza.lv Gaidīsim ciemos!

Sadarbības projekts “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”, tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv