22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
457, pašlaik vēro: 24.

» Sākumlapa2020. gadā jaundzimušo bērnu vecākus aicina saņemt bērniem sarūpētās dāvanas

Šogad, tieši tāpat kā pagājušajā gadā, “Iepriekšējā gadā dzimušo bērnu godināšanas svētki” klātienē nenotiks, jo turpina plosīties Covid 19. Šādu lēmumu dzimtsarakstu nodaļas darbinieki pieņēma kopā ar novada domes priekšsēdētāju, lai pasargātu ģimenes un galvenokārt mazos gaviļniekus no nejaušības inficēties.


Šā gada gaviļnieki ir 2020.gadā dzimušie bērniņi, kuru dzīvesvieta deklarēta Pārgaujas novadā – pavisam 28. Gaviļnieki uz saviem svētkiem nāca kopā ar vecākiem, vecvecākiem, lielākajiem brāļiem un māsām. Bija patiess prieks par kuplajām saimēm, taču Covid 19 ir ieviesis korekcijas. Izpaliek iespēja šajos svētkos satikties, apskatīt vienaudžus, salīdzināt - cik kurš liels izaudzis, konstatēt - ar ko kopā būs jāvada ikdiena bērnudārzā, ar ko kopā skolā zinības jākrāj.


Īsumā par skaitļiem:

2020.gadā Pārgaujas novadā dzimšana reģistrēta 23 bērniem: 8 – zēniem; 15 – meitenēm, taču gada laikā par dzīvesvietu Pārgaujas novadu izvēlējušies vēl 5 bērniņu vecāki un godināmo skaits – 28 bērni: 10 – zēni; 18 – meitenes; pa pagastiem:

Raiskumā: 6 meitenes;

Stalbē: 3 zēni; 4 meitenes;

Straupē: 7 zēni; 8 meitenes.


Vārdu izvēlē vecāki bijuši ļoti radoši, izvēloties bērniem gan senus un stiprus vārdus, gan mazāk dzirdētus un aizmirstus. Meitenēm populārākie vārdi: Dārta; Maija un Melānija, bet ir arī Elīza, Elza, Helēna, Sofija, Odrija, Aleksandra, Krista, Keita Laura, Emma, Beatrise, Amanda un Līva. Zēniem tāda izteikti populāra vārda nav, bet ir mums latviešiem tik pierastie vārdi – Alberts, Augusts, Mārtiņš, Gustavs, Kārlis, Kalvis, Markus, Toms, Raivo un Ralfs Matīss.

Skumji, bet nākas atzīt, ka latviešiem kādreiz tik populārie vārdi: meitenēm – Līga, zēniem – Jānis, pagājušajā gadā nav bijuši cieņā.

Patiess prieks par drosmīgajiem un uzņēmīgajiem vecākiem, kuri šajā sarežģītajā laikā rūpējas par savas dzimtas turpināšanu.

Dzimtsarakstu nodaļa kopā ar pašvaldību dāvanu ir sarūpējusi katram no 28 bērniem.

Par dāvanas saņemšanu sazināties pa tāruņiem:

  • 64134426 vai 29465472 (Laima Poriete)
  • 64134426 vai 29488627 (Nellija Lapšāne)

Laima Poriete,

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv