22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
431, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaKinofilmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” 40. gadadiena tiks atzīmēta ar koncertuzvedumu “Mūžam jaunais Limuzīns” televīzijas ekrānos

Pirms 40 gadiem Raiskuma pagastā notika leģendārās, visiem labi zināmās režisora Jāņa Streiča filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” filmēšana. Filmu varētu pat dēvēt par Latvijas kino leģendu, jo gandrīz katrs latvietis var nosaukt vismaz 5 citātus no filmas, kā arī ik gadu ap Jāņu laiku vismaz vienu reizi to noskatās.

Cerot uz labvēlīgāku epidemioloģisko situāciju valstī, bija plānots vērienīgs vislatvijas Jāņu pasākums “Limuzīnam Jāņu nakts krāsā - 40” Raiskuma pagasta “Biekās” jeb “Saknītēs” kā māju pazīstam filmā. Tomēr, saprotot, ka joprojām pastāv strikti pulcēšanās aizliegumi, tika lemts Limuzīna 40. gadadienu atzīmēt, filmējot koncertuzvedumu “Mūžam jaunais Limuzīns”, ko televīzijas ekrānos būs iespējams redzēt Jāņos. Koncertuzvedumā skatītāji varēs dzirdēt tautā iemīļotas latviešu dziesmas populāru latviešu aktieru izpildījumā, kā arī redzēt tos aktierus, kuri filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” atveidojuši lomas – Diānu Zandi, Baibu Indriksoni, Olgu Dreģi, Līgu Liepiņu, Uldi Dumpi, Gundaru Āboliņu.

Filmēšana vairāku dienu garumā norisinājās tajā pašā vietā, kur pirms 40 gadiem – Raiskuma pagasta “Biekās”-, un tajā iesaistījās ne tikai filmēšanas grupa, bet arī Pārgaujas novada pašvaldība, nodrošinot filmēšanas grupai naktsmītnes, ēdināšanu un apskaņošanu, kā arī novada iedzīvotāji, kuri filmēšanas vajadzībām nodrošināja rekvizītus – Mārtiņš un Zane Martinsoni, Z/S Eicēni, Jānis Plūme, Madara Muižniece, Ingrīda Birzniece, Iveta Adamsone, Aija Strazdiņa, Teresija un Ādolfs Kindzuļi, Lilija Čerņavska.

Koncertuzveduma filmēšanas pēdējā dienā norisinājās arī filmēšanas grupas tikšanās ar pašvaldības un mediju pārstāvjiem. Tajā Pārgaujas novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, sveicot gan aktierus, kas pirms 40 gadiem filmējās filmā, gan tos, kas šogad koncertuzvedumā, gan arī visus filmēšanas procesā iesaistītos, tajā skaitā režisori Ditu Torsteri, scenārija autoru Miku Frišfeldu un producentu Sandi Mohovikovu, kā arī novērtēja veiksmīgo sadarbību.

Pārgaujas novada pašvaldība izsaka pateicību novada iedzīvotājiem par atsaucību rekvizītu sagādāšanā, kā arī aicina visus “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” cienītājus Jāņu laikā noskatīties gan kinofilmu, gan tikko tapušo koncertuzvedumu “Mūžam jaunais Limuzīns”, kas pirmizrādi televīzijas ekrānos, kanālā TV3, piedzīvos jau drīz – 24. jūnijā ar atkārtojumu 27. jūnijā.

 

Iluta Balode,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa

  © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv