23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
278, pašlaik vēro: 25.

» SākumlapaAr piemiņas pasākumiem visā Latvijā piemin 1941.gadā izsūtītos

2021. gada 14.jūnijā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot šo notikumu vienlaikus visā Latvijā – katrā pašvaldībā plkst. 11.00 notika 1941. gadā deportēto iedzīvotāju vārdu lasījumi.

Pārgaujas novadā lasījumi notika Stalbē, pie piemiņas akmens komunistiskajās represijās cietušajiem, un to tiešsaistē varēja vērot Pārgaujas novada Facebook lapā. Tāpat arī lasījums no katras pašvaldības tika straumēts reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Videomateriāli būs apskatāmi arī pēc pasākuma.  

Godinot izsūtīto piemiņu, Pārgaujas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš, pie Stalbes piemiņas akmens Padomju represijās cietušajiem nolika ziedus, kā arī iesaistījās pasākuma norisē – tieši viņš bija tas, kurš lasīja 1941.gadā izsūtīto novadnieku vārdus, minot arī to no kura pagasta, no kurām mājām tie izvesti. Pārgaujas novada pašvaldība ik gadu godina, piemin un atceras Padomju represijās cietušos, atceres dienās piemiņas vietās noliekot ziedus, kā arī represijās cietušajiem organizējot īpašu kopā sanākšanas un atceres brīdi. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, pēdējā gada laikā šāds pasākums gan nav rīkots, bet iekviens tika aicināts ziedus piemiņas vietās nolikt individuāli.

14.jūnija pasākuma “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” ideja pieder un to rīko Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta”, sabiedriskajiem medijiem un Latvijas pašvaldībām.


Iluta Balode,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv