23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
292, pašlaik vēro: 28.

» SākumlapaAmatiermākslas kolektīvi atsāk mēģinājumus ārtelpās

No 7. aprīļa, amatiermākslas kolektīviem ir ļauts pulcēties nodarbībās ārtelpās grupās līdz desmit personām, ievērojot divu metru fizisku distanci. Izmaiņas drošības pasākumos paredz 1. aprīlī veiktie grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Šobrīd Pārgaujas novadā kolektīvi, kuri atsākuši savus mēģinājumus ārtelpās ir deju kolektīvs “Idumeja”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe” un senioru deju kolektīvs “Munsturis”.

Deju kolektīva “Idumeja” vadītāja Ginta Berķe atzīst, ka pēc pirmā aizvadītā mēģinājuma sajūtas ir brīnišķīgas, jo var sanākt atkal kopā un vienoties kopīgos deju soļos. Šobrīd lielākais izaicinājums esot izdomāt KO un KĀ dejot, lai tiktu ievēroti distancēšanās noteikumi. Bet neatkarīgi no ierobežojumiem ir svarīgi pēc ilgā pārtraukuma atsākt trenēt kolektīva dalībnieku fizisko izturību, kā arī atkārtot/mācīties soļu virknējumus un kombinācijas.

Ineta Indriksone par mēģinājumu atsākšanos ārtelpās saka: “SDK ''Munsturis'' pagājušajā nedēļā tikās pēc ilgāka pārtraukuma. Tā kā varam kopā sanākt tikai 10 cilvēki, tikšanās jāorganizē divās daļās. Tikšanās prieks tiešām patiess, esam noilgojušies pēc kopā būšanas un deju soļiem. Vēl mums ir priecīgs notikums. Pateicoties novada atbalstam top jauni tērpi - varēsim dejot ne tikai latviešu tautas dejas, bet arī kādu valsi vai citu balles deju, ar ko iepriecināt skatītājus. Tāpat kā visi, arī mēs ceram uz situācijas uzlabošanos valstī, lai varam tikties, turpināt deju tradīcijas, tikties ar draugu kolektīviem un piedalīties dažādos pasākumos. Lai mums  visiem veselība.”

Arī deju kolektīva “Straupe” vadītāja Rudīte Jurciņa piekrīt, ka ir tiešām liels un neviltots prieks par iespēju pēc tik ilga laika atkal satikties, kas ir ļoti svarīgi kolektīva gara uzturēšanai. Konkrēti mērķi, kas būtu šobrīd kolektīvam jāsasniedz netiek vēl uzstādīti, jo to būtu grūti īstenot dēļ distances ievērošanas prasībām. Vairāk šobrīd sanāk strādāt tieši uz fiziskās slodzes sagatavotības attīstīšanu. Pirmais mēģinājums aizvadīts salīdzinoši saudzīgi, jo pēc tik ilgas pauzes slodze jāpalielina pakāpeniski. Bažas rada arī laikapstākļu mainība, jo tie vistiešāk ietekmē ārtelpu mēģinājumu iespējamību. Kopumā kolektīvā šobrīd ir ļoti pozitīvs noskaņojums par atkalredzēšanos un ar cerīgi optimistisku skatu uz vasaru, ka tad gan kopā varēs kārtīgi izdejoties.

Lai turpmākie mēģinājumi piesātināti ar siltiem saules stariem, kā arī lai kopīgā darbošanās vairo gaišo un pozitīvo noskaņu novadā.


Informāciju sagatavoja:
Madara Lasmane,
kultūras pasākumu vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv