20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
183, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaIzvērtēti Grantu konkursa pieteikumi13. aprīlī attālināti notika Pārgaujas novada pašvaldības izsludinātā Grantu konkursa pieteikumu izvērtēšana.

Pieteikumus Pārgaujas novada pašvaldības izsludinātajam grantu konkursam varēja pieteikt līdz 2021. gada 1. aprīlim. Projektu konkursa mērķis nemainīgi ir motivēt biznesa veidošanu vai attīstību, atbalstot gan jaunu komersantu vai saimnieciskās darbības veicēju rašanos, gan esošo attīstību Pārgaujas novadā.

Šogad tika saņemti 8 biznesa ideju pieteikumi. Grantu konkursa izvērtēšanas komisijas sastāvā šogad bija Pārgaujas novada pašvaldības izpilddirektore Maruta Drubiņa, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Eva Meijere, Finanšu nodaļas vadītāja Līga Medne, Kancelejas nodaļas vadītāja Ilze Kalniņa, tūrisma speciāliste Rudīte Vasile, kā arī ārējais eksperts Jurģis Priedītis, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs.

Lai gan iesniegto projektu pieteikumu skaits bija par 2 mazāks nekā pērn, pieteikumu autoru idejas bija ļoti dažādas, kā arī pārstāvēja grantu konkursā vēl nebijušas nozares, piemēram, mūzikas ierakstu, skaistumkopšanas, iespieddarbu nozares. Tāpat arī tika iesniegtas biznesa idejas tūrisma, atpūtas un ražošanas jomās. Konkurence bija spēcīga, kā arī augsta iesniegto pieteikumu kvalitāte, kas padarīja grantu konkursa izvērtēšanas komisijas darbu sarežģītāku un atbildīgāku. Pieteikumu izvērtēšana tiešsaistes formātā bija kas jauns, jo ierasti pretendenti savas idejas prezentēja klātienē. Pēc 8 dalībnieku prezentācijām, diskusijām, atbildēm uz jautājumiem un vērtējumu piešķiršanas, saskaņā ar konkursa nolikumu, tika nolemts, ka atbalstāmas 3 idejas – Reiņa Kārkliņa (IK “Aleja Records”) ideja ““Aleja Records” tehniskā aprīkojuma uzlabošana – profesionālu studijas monitoru iegāde”, Santas Rehtšpreheres ideja “Pakalpojuma kvalitātes, ergonomisko un sanitāro darba vides faktoru uzlabošana un jauna pakalpojuma piedāvāšana skaistumkopšanas pakalpojumu kabinetā “Santas skaistuma studija”” un Kaspara Bērziņa un Aijas Zariņas (SIA “Balansa Dēlis”) ideja “Iekārtu iegāde ražošanas optimizēšanai”.

Visas minētās idejas tiek atbalstītas, piešķirot finansējumu to īstenošanai. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par uzdrīkstēšanos, ieguldīto darbu un drosmi, piesakot savu ideju. Novēlam neapstāties, sasniegt savus izvirzītos mērķus, attīstot savu uzņēmējdarbību. Apsveicam grantu konkursa uzvarētājus!

Pārgaujas novada pašvaldība priecājas, ka interese par grantu konkursu nemazinās. Pirmo reizi šādu konkursu Pārgaujas novada pašvaldība izsludināja 2017. gada nogalē, 2018., 2019. un 2020. gadā konkurss tika organizēts pavasarī. Līdz šim, četru gadu laikā, saņemti 22 konkursa pieteikumi, no kuriem atbalstīti 12. Tas nozīmē, ka, pateicoties konkursam, 4 gadu laikā ir atbalstītas 12 uzņēmēju idejas, kas bagātinājušas Pārgaujas novadu ar jauniem uzņēmumiem, kā arī jau esošo attīstības veicināšanu, un šogad šim skaitam pievienojas vēl 3.  Informāciju sagatavoja:
Iluta Balode,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa