23.10.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
300, pašlaik vēro: 24.

» SākumlapaEsot dabā, rīkojies atbildīgi!

Jau gadu dzīvojam piesardzības režīmā covid-19 dēļ. Kultūras un izklaides pasākumi tiek aizstāti ar atpūtu dabā, un arvien vairāk iedzīvotāju un novada viesu novērtē iespēju doties dabā ar mērķi sportot vai arī atpūsties ģimenes lokā.

Ņemot vērā to, ka pavasara siltais laiks ir pavisam tuvu, var prognozēt, ka atpūtnieki un sportotāji gan mežos, gan atpūtas vietās pie ūdenstilpēm paliks tikai vairāk. Tīra un sakopta vide ir viena no Pārgaujas novada pašvaldības prioritātēm. Novada teritorija ir bagāta ar ūdenstilpēm, ar atpūtas vietām pie tām, kā arī ar aktīvā tūrisma piedāvājumu, kas vilina arvien vairāk cilvēku.

Jau iepriekš vairākkārt informēts par mēslošanu mežos un atpūtas vietās pie ūdenstilpēm, kā arī par to, ka mēslošana dabā ir sodāma rīcība. Tieši tāpēc aicinām ikvienu, kas dodas dabā un ņem līdzi, piemēram, pārtiku piknikam, nokopt aiz sevis, neatstājot aiz sevis atkritumus. Tāpat arī aicinām cienīt atpūtas vietās uzstādītos soliņus un galdus, nebojājot tos. Atsākoties makšķerēšanas un atpūtas sezonai, tiks veikta pastiprināta kontrole publiskajās atpūtas vietās.

Dabas aizsardzības pārvaldes kampaņas ietvaros 2019. gadā Pārgaujas novadā, mežos un atpūtas vietās pie ūdenstilpēm, uzstādītas informatīvās zīmes ar moto “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes” ar mērķi – mainīt sabiedrības priekšstatu un uzvedību, uzturoties dabā. Zīmes joprojām atrodas vietās, kur tās uzstādītas un atgādina atpūtniekiem to, ka tiem jābūt atbildīgiem par savu rīcību.

Novērtējam aktīvo biedrību un iedzīvotāju vēlmi saglabāt vidi mums apkārt pēc iespējas sakoptāku, ērtāku un tīrāku, tomēr aicinām, pirms pašrocīgi uzstādīt zīmes Pārgaujas novada, kā arī Gaujas Nacionālā parka teritorijā, to saskaņot pašvaldībā vai konsultēties ar vides aizsardzības inspektoru.


Aicinām ikvienu izturēties ar cieņu pret dabu un nepalikt vienaldzīgiem, ja tiek manītas nekārtības vai mēslošana dabā. Lūdzam nekavējoties ziņot Pārgaujas novada vides aizsardzības inspektoram vai Pārgaujas novada pašvaldības policijai. Ja ir iespējams, lūdzam veikt fotofiksācijas, lai vainīgās personas varētu saukt pie atbildības, jo mežiem, atpūtas vietām jābūt tīrām, drošām gan cilvēkiem, gan arī meža dzīvniekiem.


Agris Ķesa,

vides aizsardzības inspektors