18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
329, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaAicina atbalstīt akciju “Zemes stunda”

27. martā laikā no 20:30 līdz 21:30 cauri laika joslām visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda jeb pasaulē lielākā vides akcija, kad ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija ir aicināti izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu.

Akciju organizē “Pasaules dabas fonds” (WWF), tās mērķis nav taupīt elektrību, bet gan likt sabiedrībai visā pasaulē aizdomāties par videi draudzīgāku rīcību ikdienā. Pārgaujas novada pašvaldība akcijā iepriekš iesaistījusies, izslēdzot ielu apgaismojumu uz vienu stundu, kā arī aicinot uz pārgājienu sveču gaismā.

Šogad, valstī izsludinātā ārkārtas situācijas stāvokļa dēļ Pārgaujas novadā, nenotiks publisks pasākums, bet 27. martā plkst. 20:30 uz vienu stundu visos pagastu centros tiks izslēgts ielu apgaismojums. Aicinām iedzīvotājus piedalīties akcijā, savos mājokļos izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu.

Pasaules dabas fonda mājaslapā pieejamā informācija vēsta, ka iepriekšējos gados Zemes stunda tika atzīmēta apmēram 188 valstīs. Savukārt Latvijā Zemes stundu atzīmē apmēram 60 pašvaldībās, ne tikai izslēdzot ielu apgaismojumu, bet arī pulcējoties pasākumos pie ugunskuriem, organizējot vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncertus, orientēšanās spēles, nakts skrējienus, gājienus un citas aktivitātes.

Iesaisties! Izslēdz gaismu – pieslēdzies dabai!

Izslēdzot gaismu, piedaloties akcijas aktivitātēs un daloties ar savu aktivitāti sociālajos medijos, aicinām izmantot tēmturus #zemesstunda2020 un #connect2earth.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv