28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
33, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaPārgaujas novadā viesojas Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns
Foto: No kreisās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Aivars Draudiņš, VPR Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, RPR Attīstības padomes loceklis Edvards Smiltēns, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs, VPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents.

Piektdien, 29. janvārī, lai pārrunātu Hanzas dienu, kā arī Plānošanas reģionu aktuālos jautājumus, Pārgaujas novadā viesojās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes loceklis Edvards Smiltēns, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieki Aivars Draudiņš un Arno Pjatkins.


Ar delegāciju tikās Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Pārgaujas novada domes deputāte un Pārgaujas novada tūrisma speciāliste Rudīte Vasile, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa – Priede. Viena no centrālajām vizītes tēmām bija Hanzas dienas. Tās ir Pārgaujas novadam, tā uzņēmējiem, amatiermākslas kolektīviem nozīmīgs un gaidīts ikgadējs notikums, jo Straupe zināma kā mazākā Hanzas pilsēta pasaulē. “Mazākā Hanzas pilsēta pasaulē, tomēr 39. Hanzas dienās Pleskavā bijām viena no lielākajām delegācijām, jo atsaucība, vēlme piedalīties un pārstāvēt novadu ir plaša gan amatiermākslas kolektīvu dalībnieku, gan uzņēmēju vidū”, uzsvēra Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents. Šis gads ir ļoti īpašs, jo 41. Starptautiskajām Hanzas dienām jānotiek Rīgā. Aktuāls ir jautājums – kā praktiski tām notikt, ņemot vērā gan Latvijā, gan pasaulē esošo situāciju saistībā ar covid-19 izplatību. Tāpat arī tika runāts par Hanzas pilsētu biedrības veidošanu nacionālā līmenī, kas veicinātu turpmāku kopīgu Latvijas Hanzas pilsētu koordinēšanu un kopīgu tūrisma sadarbības projektu īstenošanu. “Vienotas un koordinētas stratēģijas izveide būtiski ietekmē un uzlabo to, kā apvienojoties Hanzas pilsētas var parādīt Latviju kā valsti kopumā”, piebilda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks E. Smiltēns. Sarunas laikā tika apspriesti arī plānošanas reģionos aktuālie un problēmjautājumi, piemēram, iedzīvotāju mobilitāte, autoceļu stāvoklis, profesionālā izglītība, kā arī plānošanas reģionu teritorijas jautājumi. Lai gan Rīgas pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma skar maz, vizītes laikā tika nonākts arī līdz šim tematam, meklējot atbildes uz jautājumu – kā efektīvi ieviest reformu, nemazinot tieši lauku teritorijās dzīvojošo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un pakalpojumu pieejamību?


Noslēgumā delegācija devās uz Lielstraupes pili, lai klātienē aplūkotu viduslaiku mantojumu, par ko šobrīd, pēc narkoloģiskās slimnīcas slēgšanas, rūpes uzņēmusies pašvaldība.