24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
282, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaPārgaujas novada izglītības iestādēs sācies jaunais mācību gads

Foto:Skolēni Stalbes pamatskolā 1.septembrī no ziediem veido saulīti jeb skolas logo.

Septembris ikvienam asociējas ne tikai ar to, ka iezīmējas rudens sākums, gaidāmas pirmās rudens salnas un krāsainās koku lapas, bet arī ar skolēnu atgriešanos skolas solos. Iepriekšējais mācību gads, kas veica izmaiņas pierastajā ikdienas mācību darbā, bija pārbaudījums gan skolēniem, gan viņu vecākiem, gan skolotājiem. Sākot ar 1. septembri, izglītības iestādes ir atsākušas mācību darbu klātienē.

Kā ierasts, augusta beigās, mirkli pirms skolu gaiteņus un klases piepilda skolēnu čalas, notiek izglītības iestāžu telpu apsekošana, lai novērtētu to gatavību jaunajam mācību gadam. Šogad tā notika 31.augustā, piedaloties Pārgaujas novada domes priekšsēdētājam Hardijam Ventam un pārstāvjiem no Amatas novada pašvaldības apvienotās izglītības pārvaldes – Dinai Dombrovskai un Uldim Blīgznam. Viesojoties Straupes pamatskolā, Stalbes pamatskolā un Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā, tika secināts, ka visas Pārgaujas novada izglītības iestādes jaunajam mācību gadam ir gatavas.

Mācības 1. klasē kopā šogad uzsākuši 35 skolēni – Straupes pamatskolā 14 pirmklasnieki, Stalbes pamatskolā 16, bet Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā 5. Visas izglītības iestādes, no 1. līdz 9. klasei, šogad apmeklēs 277 skolēni – Straupes pamatskolā 88 skolēni, Stalbes pamatskolā 101, bet Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā 88.

Pārgaujas novada izglītības iestāžu vadība atklāj, ka ir veiktas izmaiņas skolēnu ikdienā, lai varētu pielāgoties drošības prasībām, kas attiecas uz covid-19 izplatības ierobežošanu, piemēram, atsevišķās izglītības iestādēs dažādām klašu grupām pusdienu starpbrīži paredzēti atsevišķos laikos, kā arī īpaša uzmanība tiek veltīta skolēnu, kā arī viņu vecāku informēšanai. Tāpat arī par prioritātēm izvirzīti tādi faktori, kā sadarbība, efektīva mācību stunda, praktiska darbošanās un jēgpilna laika pavadīšana. Izglītības iestādes ir gatavas pielāgoties dažādām situācijām, piemēram, nodrošināt skolēniem mācību darba procesu arī attālināti.

Mācību gads visās novada izglītības iestādēs tika atklāts 1. septembrī. Svinīgajos pasākumos viesojās arī pašvaldības vadība, novēlot skolēniem izturību, pacietību, izdošanos un vēlmi gūt jaunas zināšanas! 1. septembra pasākumos tika godināti arī tie skolēni, kuri iepriekšējā mācību gadā uzrādījuši labas un teicamas sekmes mācībās, kā arī ieguvuši godalgotas vietas vai atzinības mācību olimpiādēs un konkursos.

Par sasniegumiem ikdienas mācību darbā apbalvoti divpadsmit Stalbes pamatskolas skolēni – Samanta Seikstule, Marta Kuzņecova, Elizabete Dārziņa, Alise Baumane, Brendons Breds Dūdens, Rebeka Ekerte, Katrīna Kārkliņa, Eunika Balode – Novikova, Sandis Miks Rainskis, Laila Līga Beļājeva, Emīls Dārziņš un Karlīna Gaspersone. Straupes pamatskolā apbalvoti desmit skolēni – Dārta Anete Alksne, Kristers Jānis Āboliņš, Emīlija Izmailovska, Elisa Kārkliņa, Kristers Teteris, Gerda Vingre, Renārs Ruža, Linda Millere, Roberts Briška un Terēze Turlaja. Savukārt Aleksandra Bieziņa pamatskolā šāds apbalvojums piešķirts vienai skolniecei - Kristīnei Santai Pētersonei.

Par sasniegumiem mācību olimpiādēs un konkursos apbalvoti trīs Stalbes pamatskolas skolēni – Santa Solovjova (Atzinība Starpnovadu matemātikas olimpiādē 7. klasēm), Elizabete Dārziņa (3. vieta Starpnovadu matemātikas olimpiādē 5.klasēm), Natanaēls Novikovs (3.vieta Starpnovadu sākumskolas olimpiādē latviešu valodā 3. klasei). Straupes pamatskolā par sasniegumiem mācību olimpiādēs un konkursos iepriekšējā mācību gadā tiek apbalvoti piecpadsmit skolēni - Rēzija Šķestere (1. vieta starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē, atzinība starpnovadu latviešu valodas olimpiādē, atzinība LU Neklātienes matemātikas skolas profesora Cipariņa kluba rīkotajā konkursā, 1.pakāpes Dižās stāstnieces tituls Republikas XXIII stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” 2019. gada finālā), Beāte Līga Novosada (1.vieta starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē, atzinība 48. Starptautiskās bērnu mākslas izstādes – konkursa “LIDICE 2020” Latvijas kārtā (VISC)), Linda Millere (3.vieta starpnovadu matemātikas olimpiādē, atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Renārs Ruža (Atzinība starpnovadu matemātikas olimpiādē, atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Terēze Turlaja (3.vieta LU Neklātienes matemātikas skolas Mazās matemātikas universitātes Jauno matemātiķu konkursā, 3.vieta LU Neklātienes matemātikas skolas Profesora Cipariņa kluba rīkotajā konkursā, Undīne Kuprēviča (3.vieta LU Neklātienes matemātikas skolas Mazās matemātikas universitātes Jauno matemātiķu konkursā), Kristīne Gūtmane (Atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Matīss Vanags (Atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Katrīna Šulce (Atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Samanta Lejniece (Atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Roberts Briška (Atzinība DACVĢ 5.-6. klašu matemātikas konkursā), Ieva Vanaga (2.vieta starpnovadu zinātniski pētniecisko darbu konkursā), Emīlija Izmailovska (1.vieta LU Neklātienes matemātikas skolas olimpiādes “Tik vai … cik” kopvērtējumā, atzinība 48. Starptautiskajā bērnu mākslas izstādes – konkursa “LIDICE 2020” Latvijas kārtā (VISC)), Kristers Teteris (2.vieta LU Neklātienes matemātikas skolu olimpiādes “Tik vai … cik” kopvērtējumā), Kristers Jānis Āboliņš (3.vieta LU Neklātienes matemātikas skolas olimpiādes “Tik vai… cik” kopvērtējumā).

Pārgaujas novada pašvaldība arī šajā, 2020./ 2021. mācību gadā, skolēniem un arī pedagogiem, skolēnu vecākiem novēl tikpat daudz sasniegumu gan ikdienas mācību darbā, gan arī olimpiādēs un konkursos, izvirzīt arvien jaunus mērķus un tos sasniegt!

Iluta Balode,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa