20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
219, pašlaik vēro: 12.

» SākumlapaTrešais Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt robežas” izskanējis
Foto: Marta Martinsone - Kaša

 

5. un 6. augustā Mednieku apmācību un atpūtas bāzē “Mārkulīči” notika trešais Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt robežas”, kura mērķis arī šogad bija uzlabot jauniešu savstarpējās attiecības, veicināt komunikāciju, kā arī motivēt uz aktīvāku darbošanos un diskutēt par jauniešiem aktuālām tēmām.

Pasākums jau kļuvis par gaidītu notikumu Pārgaujas novada jauniešu vidū. Par to liecina tas, ka “Lauzt robežas” pirmajos norises gados jaunie cilvēki bija īpaši jāuzrunā dalībai tajā, taču šogad, jauniešiem iepriekš piesakoties, ierobežotais pasākuma dalībnieku skaits tika sasniegts apmēram nedēļas laikā. Šī gada Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt robežas” uzskatāms par īpašu, ne tikai tāpēc, ka par to lielu interesei izrādījusi vietējā jaunatne, bet tādēļ, ka pirmo reizi pasākumā tika uzņemti viesi  - jaunieši un jaunatnes darbinieki no Alojas novada un Jūrmalas, tādejādi veicinot labās pieredzes apmaiņu, kā arī jaunu sadarbību un sadraudzību veidošanu. Kopumā "Lauzt robežas" piedalījās teju 40 jaunieši. Ideja par šāda veida sadarbību radās jaunatnes darbinieku semināros un pieredzes apmaiņā.

Pasākuma pirmajā dienā galvenais uzdevums bija iepazīties un uzzināt ko vairāk citam par citu. Izspēlējot vairākas iepazīšanās spēles, bija nepieciešama vien apmēram stunda, lai jaunieši sadraudzētos, un, skatoties no malas, nevarēja manīt, ka vairums vienaudžu pirms brīža cits citu satika pirmo reizi dzīvē. Par iepazīšanās aktivitātēm parūpējās Pārgaujas un Alojas novada jaunatnes lietu speciālistes. Turpinājumā Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centra jaunatnes darbinieces pasākuma dalībniekiem bija sagatavojušas vairākus jautrus un dinamiskus komandu saliedēšanas uzdevumus. Arī šogad pasākumā viesojās pārsteiguma viesis. Šoreiz tas bija “RadioTev” ētera balss, pasākumu vadītājs, sociālo mediju video satura radītājs, bet kā pats sevi dēvē – vienkāršs latgalietis – Lauris Zalāns. Jaunietis pastāstīja pasākuma dalībniekiem par saviem sapņiem, par grūto ceļu uz to sasniegšanu, kā arī rosināja jaunos cilvēkus nebaidīties savas ieceres izteikt skaļi, jo kāds noteikti var sadzirdēt. L. Zalāns pastāstīja par sociālo mediju lomu viņa karjerā, kā arī aicināja jauniešus novērtēt to sniegtās iespējas. Pirmās dienas noslēgumā, norisinājās vakara aktivitātes, kuru laikā tika organizēta mini popiela, dziesmas pie ugunskura, lomu spēle “Mafija”.

Otrā Pārgaujas novada jauniešu saliedēšanās pasākuma “Lauzt robežas” diena allaž ir tā atbildīgākā – ar jauniešiem strādā komandu saliedēšanās treneri. Šoreiz šī atbildība tika uzticēta biedrības “Atklāj sevi” treneriem, kuri, uzdodot sarežģītus uzdevumus, pārbaudīja jauniešu komunikācijas spējas, spēju darboties komandā, kā arī darboties krīzes situācijās un reaģēt uz problēmām, meklējot tām piemērotākos risinājumus. Tāpat arī jaunieši tika izaicināti kā personības, rosinot tos izteikt savu viedokli un apzināties savas spējas, vēlmes un prasmes.

Dienas noslēgumā, pasākuma dalībniekiem atvadoties, izskanēja sirsnīgi pateicības vārdi un vēlme tikties turpmāk. Pasākuma laikā pie jauniešiem viesojās arī Pārgaujas novada priekšsēdētājs Hardijs Vents, kurš uzsvēra Pārgaujas novada pašvaldības jau veiksmīgo sadarbību gan ar Alojas, gan Jūrmalas pašvaldībām, un novēlēja nākotnē turpināt tik veiksmīgi iesākto sadarbību arī jaunatnes jomā, īstenojot kopīgus projektus un pasākumus.

Paldies Pārgaujas novada jauniešiem, Alojas novada jaunatnes lietu speciālistei Montai Melderei un viņas jauniešu komandai, kā arī Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centra jaunatnes darbiniecēm Anitai Bāliņai un Laurai Lazdānei, un Jūrmalas jauniešu komandai par aktīvo iesaisti, par patieso, sirsnīgo, draudzīgo un jautro noskaņojumu divu dienu garumā! Paldies arī Laurim Zalānam par veltīto laiku un iedvesmošanu, kā arī biedrības “Atklāj sevi” treneriem Miķelim Resnim, Artūram Gailītim un Diānai Lismanei par tik nozīmīgajiem komandu saliedēšanās uzdevumiem, to analizēšanu. Paldies arī “Mārkulīču” saimniekiem par uzņemšanu un Ivetai Kazerovskai, kas rūpējās par gardām maltītēm.

Arī turpmāk strādāsim, lai iesāktā sadarbība un draudzība turpinātos un attīstītos.

 

Pasākuma fotogalerija pieejama šeit:
https://photos.app.goo.gl/5JjB3LBBZJ3r8PtDA


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv