20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
174, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaKapu svētki Straupes pagasta kapsētās turpmāk tiks atzīmēti sestdienās

Kapu svētki tiek atzīmēti Latvijas kapsētās jūlijā un augustā, un ir ļoti īpaša tradīcija, kas ir spēcīgi iesakņojusies un veicina cilvēku piederību vietējām kopienām. Kapu svētki tiek atzīmēti arī Pārgaujas novada teritorijā esošajās kapsētās un tiem ir liela nozīme, jo šī ir viena no reizēm gada laikā, kad ģimenes, attālāki radi tiekas, lai kopīgi atcerētos savus aizgājējus.

18.jūlijā tiks atzīmēti Kapu svētki Straupes pagasta kapsētās. Dienas izvēle ir radījusi neizpratni Kapu svētku apmeklētāju vidū, jo jau gadiem Straupē šie svētki tika atzīmēti svētdienā. Atvainojamies par radīto apjukumu un ceram uz sapratni. Situāciju skaidro Straupes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Gints Polis:

"Cienījamie straupieši!

Jūs droši vien jau bijāt pieraduši pie tā, ka Straupes Pārupes un Vecajos kapos kapusvētkos pulcējāties jūlija trešajā svētdienā, bet šogad un turpmāk šajā nodomā aicinām Jūs būt kopā sestdienā.

Uz jautājumu - kāpēc? - atbildu, ka šis lūgums bija jau iepriekšējā gadā no vairākiem ļaudīm, kam dzimtas saknes ir Straupē un tuvējā apkārtnē, bet kuru ikdiena un šī brīža mājvieta ir citā Latvijas vietā. Lūguma būtība ir tā, lai no tālienes atbraukušie  kopā ar radiem, draugiem, paziņām vismaz reizi gadā varētu pavadīt nedēļas nogali, kas sevī ietver kapu sakopšanu, kapusvētkus, atbilstošajā noskaņā radu kopā sanākšanu, nakšņošanu dzimtas mājās un nākamajā dienā nesteidzīgu mājupceļu. 

Šīs izmaiņas tika plānotas jau iepriekšējā gadā, bet, lai tas nesanāktu steigā, ar vietējās pašvaldības pārstāvjiem vienojāmies to aizsākt šogad.

No savas puses varu teikt, ka noteicošais nav nedēļas dienai kā tādai vai formālai kaut kā izdarīšanai, bet gan nodomam un tā piepildījumam ar saturu. Ja no attālākajām vietām braucošajiem ir svarīga kopā sanākšana kapusvētkos, bet vairāku apsvērumu dēļ viņiem parocīgāk tas būtu sestdienā, tad vai, tiešām, vietējiem iedzīvotājiem, zinot, ka atbraucējiem tā ir vieglāk, aiziet līdz kapiem sestdienā vai svētdienā ir kādi nepārvarami šķēršļi? 

Šis ir vienīgais iemesls kapusvētku dienas izvēlei un ceru, ka sākotnējie jautājumi un neskaidrības pārtaps savstarpējā cieņā un kopībā.       

Sirsnībā, Straupes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Gints Polis."
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv